Kunki Kunki komentáře u knih

Rinaldi
Gordini, Passini, Manero, Guvuzzi

01.01.2018 4 z 5

Náhlá smrt Náhlá smrt Rex Stout

Opět tak jednoduché řešení celého případu.. a opět jsem na něj nepřišel.. :)

01.01.2018 4 z 5

Porota Porota John Grisham

První Grisham. Děj přeplněn postavami (vypsal jsem si přes 30 jmen).
Poté jsem si pustil stejnojmenný film, na který odkazuje i obálka knihy, ale ten jsem otrávený po 20 minutách vypnul. Hlavní zápletka filmu vůbec nekoresponduje s knihou... alespoň jsem konečně pochopil, proč je v popředí obálky pistole - ačkoliv děj knihy opravdu žádným akčním thrillerem není.

01.01.2018 5 z 5

Madeleine Madeleine Madeleine Albright

"Historie se žije dopředu, ale píše dozadu." Madeleine Albright

29.07.2017 4 z 5

K2 - 8611 m K2 - 8611 m Josef Rakoncaj

„Průšvih!" volám do vysílačky.
Jako bych viděl jejich zkamenělé tváře. Agostino netrpělivě vyhrkl: „Co se stalo?"
Vychutnal jsem dramatickou pauzu.
„Dohrála mi kazeta v magneťáku!"

Jedna z nejlepších horolezeckých knih.

27.07.2017 5 z 5

Noc a den Noc a den Arnošt Lustig

Lustig dokáže na takřka obyčejných věcech z života ukázat, jak ohavná válka je. Snad u žádného jiného autora popisujicí holocaust, me nepolevá horko a údiv, tak jako u něj...

06.06.2017 4 z 5

Chyby, které nás stojí peníze aneb Jak si uchránit peněženku Chyby, které nás stojí peníze aneb Jak si uchránit peněženku Patrick Bernau

Četl to někdo, než se kniha vydala?! Překlad stylem Google translator..

30.04.2017 2 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

Vynikající záležitost..!

13.04.2017 5 z 5

Únos Únos Lee Child

K Jacku Reacherovi se vracím tehdy, pokud si potřebuji odpočinout od každodenních starostí, od náročnějších knih atd. S klidem mohu říct, že Jack svůj úkol splnil. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Nic víc, nic míň.

02.08.2016 3 z 5

Dějiny 20.století Dějiny 20.století Paul Johnson

Četl jsem ji pekelně dlouho. A pekelně dlouho budu tuto knihu trávit. Je otázkou, zda se vůbec události v knize obsažené strávit dají. Nepopiratelně jsem se během toho dlouhého čtení bavil, žasl, nesčetněkrát nevěřícně kroutil hlavou. V některých pasážích jsem proklínal svou lenost při hodinách dějepisu a nepochopené souvislosti jsem byl nucen dostudovat na webu. Obsáhlost díla je tak široká, že jsem musel na čas knihu odložit a odpočinout si od ní.

26.05.2016 5 z 5

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

"... a na posvatném vzoru Čintanami, to se rozumí, se válí ta mrzká psí ropucha; když mne viděla, zavrtěla potěšeně tím tlustým jelitem, kterému se u jiných psů říká ocas."

Pokud si chcete oddychnout, hurá do toho :)

26.12.2015 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Klobouk dolů. Dostal jsem přímej direkt do ksichtu za to, že jsem ke knize přistoupil tak ledabyle a bez zájmu. Vřele doporučuji.

24.12.2015 5 z 5