Kulturnice Kulturnice komentáře u knih

Mozkohrátky Mozkohrátky Jana Vejsadová

Kratší úvod s vysvětlením jak funguje paměť a orientační představení paměťových technik. Pak cvičení k vyzkoušení technik rozdělená podle věku na do 6 let, pak mladší školní, starší školní a dospělé. Čekala jsem asi trochu více popsané a vysvětlené jak techniky užívat.
Zatím nedovedu zhodnotit, zda mi byla kniha užitečná.

24.01.2020 2 z 5

Strašidelná výprava Strašidelná výprava Winter Morgan

Pokračování jednoho Minecraftího příběhu. Celé se to víc a víc zamotává, objevují se nové postavy i mobové. Jazyk přizpůsoben dětem, synovi se četlo dobře.

26.11.2019 3 z 5

Minecraft průvodce pro rodiče Minecraft průvodce pro rodiče Cori Dusmann

Pro seznámení se základy Minecraftu pro ty, kteří o něm nic moc nevědí, včetně návodů na instalace, mody, přehledy postav, světů, materiálů, bezpečnosti na serverech atd. tedy i ty technické věci jsou vysvětleny a zmíněny. Já jsem původně hledala spíše tipy, jak Minecraft využít pro výuku a procvičování učiva - to jsem tam moc nenalezla, kupodivu, ale kniha nabízí zajímavý pohled na začlenění her a nových technologií do života a do jisté míry rozptyluje negativní hysterii kolem počítačů. Na konci pár návrhů na využití Minecraftu například literárně, výtvarně apod.

26.11.2019 3 z 5

Důl plný mobů Důl plný mobů Winter Morgan

Pokračování příběhu, stejné výtky jako u prvního - příběh ujde, ale ta čeština, to by chtělo dopilovat, např. slovosled, souvětí apod. Občas se mi díky tomu špatně četlo.

21.10.2019 3 z 5

Chyceni v Minecraftu Chyceni v Minecraftu Winter Morgan

Četla jsem synovi, který je blázen do Minecraftu, příběh není nejhorší, ale vzhledem k tomu, že je to kniha pro mládež, tak je překlad dost odfláknutý, chyby - překlepy, divné formulace, jako by to nebylo česky....

21.10.2019 3 z 5

Cosmopolis Cosmopolis Don DeLillo

Přiznám se, že jsem nejdřív viděla film a nebyla si jistá, jak to tedy nakonec s Erikem dopadlo, tak jsem si přečetla knihu. Poté, co jsem slyšela rozhovory ve filmu, jsem čekala, že se bude číst těžce, ale kupodivu řádky docela odsýpaly. Nicméně sama bych si knihu jen tak určitě nevybrala, téma je mi poměrně vzdálené. Nejlehčí čtení to není, ale něco na tom bude a závěrečný doslov leccos dokreslil, já ty paralely úplně nezachytila, asi se fakt pohybuji jinde...

07.10.2019 3 z 5

Moderní česká exlibris Moderní česká exlibris Bedřich Beneš Buchlovan

Výborná příručka pro první orientaci při určování exlibris cca od roku 1900 do roku 1926 - členěno dle autorů, v rámci autora abecedně dle majitelů, avšak seznamy nejsou úplné. Jako základní přehled dobré, nicméně pro badatele budou užitečnější soupisy vydávané Spolkem sběratelů a přátel exlibris. Základní přehled grafických technik je sice dobře zpracován, pro jejich vysvětlení existují i jiné, vhodnější knihy.

14.08.2019 4 z 5

Bod zlomu Bod zlomu Malcolm Gladwell

Zajímavá kniha a ještě zajímavější teorie, např. teorie rozbitého okna. Určitě by seriózní vědci jeho závěry rozcupovali, ale já myslím, že na tom něco je. Neotřelá a čtivě napsaná.

Poutník Poutník Paulo Coelho

Tuto knihu mám od Coelha zatím asi nejraději. Svatojakubská cesta - cesta do sebe, k sobě, k sebepoznání. Snad někdy najdu odvahu se po ní také vydat. Nemyslím, že by byla jen pro věřící...podle mne může být inspirací pro ty, kteří chtějí nad věcmi přemýšlet, bilancují, stojí na hraně nebo se jen chtějí posunout dál nebo se na svůj život podívat z jiné perspektivy. Doporučuji.

28.07.2019 5 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Četla jsem kdysi dávno a pak znovu když už jsem byla mamka. Bavila jsem se pokaždé, podruhé už mi bylo jasné, že život s dítětem přináší i obskurnější situace. Doporučuji jako oddychovou četbu, vtipně napsané, s nadhledem a humorem, jak by se život měl určitě brát.

28.07.2019 4 z 5

Úsměvy a moudrost Persie Úsměvy a moudrost Persie Lila Ibrahim-Ouali

Vhodné pro první seznámení s Rumím a perskou poezií.

28.07.2019

Ani o dolar víc, ani o dolar míň Ani o dolar víc, ani o dolar míň Jeffrey Archer

Líbila se mi, četlo se jak po másle. Moje srdcovka v teenagerovských let. Film jsem také kdysi viděla, ale kniha byla pro mne lepší. Příjemní čtení na dovču.

28.07.2019

Kuchařka ... plná receptů pro smysluplný život Kuchařka ... plná receptů pro smysluplný život Eva Machaličová Ripcsik

Zajímavě užité metafory pro nefunkční vzorce chování. Další pohled na problematiku seberozvoje, sebeuvědomění, sebeuzdravení, očisty. Pro někoho třeba stravitelnější forma než jiné podobné knihy. Neuškodí přečíst, čte se dobře.

Na papíře napsáno a vytištěno Na papíře napsáno a vytištěno Richard Khel

Kratší články, úvahy, postřehy z oblasti okolo papíru, tvorby a psaní knih a knižní kultury. Já si přečetla z profesního zájmu a mám i navazující 2 díly, které na mne čekají a těším se na ně. Pro všechny milovníky kultury a historie a knížek pochopitelně.

Tichý Američan Tichý Američan Graham Greene

Knihu i film mám hodně ráda. Pravdivý a silný příběh lásky? na pozadí politického a válečného konfliktu. Exotické prostředí Vietnamu tragičnost jen podtrhuje. Doporučuji.

28.07.2019 4 z 5

Nachové plachty Nachové plachty Alexandr Grin (p)

Srdcovka. Tento příběh jsem napřed viděla zpracovaný divadelně bratry Formany na jejich lodi Tajemství a bylo to úžasné....Při čtení se mi pak odvíjely před očima snové scény a doslova jsem cítila houpání lodi (jako při divadle, kde loď skutečně plula) a celý příběh se složil do působivé skládanky. Těžko říct, jak bych to vnímala bez divadla. Pro mne nejpůsobivější v knize byl popis valérů nachové barvy...ta imaginace!

22.06.2019