Na papíře napsáno a vytištěno

Na papíře napsáno a vytištěno https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138731/na-papire-napsano-a-vytisteno-138731.jpg 5 2 2

Další svazek článků a esejů věnovaných historii papíru a papírenského průmyslu s důrazem na kulturně společenské souvislosti. Články původně vycházely především v časopise Papír a celulóza. Zajímavé momenty z kulturních dějin papíru seskupil autor do čtyř bloků, které nazval Knihy, Dopisy, Časopisy, noviny a Knihovny, listiny, obaly.... celý text

Vidlička
05.08.2022 5 z 5

Ježiš, to bylo tak milý čtení! Spousta zajímavých článků sestavených do knihy nás zavede především do první poloviny 20. století a dá nám nahlédnout nejen do továren, podniků a nakladatelství, ale leckdy i do soukromých knihovniček spousty fajn osobností. Vřele doporučuju.

Kulturnice
28.07.2019

Kratší články, úvahy, postřehy z oblasti okolo papíru, tvorby a psaní knih a knižní kultury. Já si přečetla z profesního zájmu a mám i navazující 2 díly, které na mne čekají a těším se na ně. Pro všechny milovníky kultury a historie a knížek pochopitelně.

knihovnictví papír

Richard Khel