Kulm Kulm komentáře u knih

Normani v evropských dějinách Normani v evropských dějinách Charles Homer Haskins

Pěkné a velice přehledné dílo shrnující historii Normanů. Určitě lze každému doporučit jako základní rozcestník pro studium této problematiky.

07.08.2022 5 z 5

Zbroj a zbraně : Evropa 6.-17. století Zbroj a zbraně : Evropa 6.-17. století Petr Klučina

Naprosto vynikající a vyčerpávající kniha o vývoji evropské zbroje.
Pro zájemce o tuto problematiku se jedna asi o nejlepší publikaci, která kdy u nás na toto téma vyšla.

16.07.2022 5 z 5

Vojenské dějiny Ústecka Vojenské dějiny Ústecka Martin Veselý

Výborná publikace shrnující vojenské události na Ústecku od 11. století po současnost.
Jak už je u pana Veselého dobrým zvykem, jsou jednotlivé kapitoly poutavě a čtivě zpracované a doplněné o bohatou obrázkovou přílohu. Vzhledem k zaměření autora je ale potřeba počítat s tím, že větší pozornost je v knize věnována především událostem z 20. století, které tvoří cca 1/2 knihy.

13.07.2022 5 z 5

Dějiny obyvatelstva českých zemí Dějiny obyvatelstva českých zemí Eduard Maur

Výborná publikace, která detailně, ale zároveň poutavě pojednává o demografickém vývoji v naší zemi.

01.07.2022 5 z 5

Stoletá válka Stoletá válka Boris Bove

Velmi pěkné pojednání o stoleté válce. Autor se zabývá nejen základními událostmi jako jsou jednotlivé bitvy a revolty, ale poukazuje i na vývoj Francie, který díky válkám na přelomu 14. a 15. století prodělala, ale i hospodářské a sociální důsledky ke kterým stoletá válka vedla.

04.02.2022 5 z 5

Vydržet!: Paměti generála Tomáše Sedláčka Vydržet!: Paměti generála Tomáše Sedláčka Jiří Plachý

vynikající kniha o jednom z našich předních veteránů a především nesmírně lidském člověku generálu Tomáši Sedláčkovi. Škoda, že vyšla jen v omezeném nákladu, měla by to být povinná četba v hodinách dějepisu.

21.07.2017 5 z 5

Oldřich Kulhánek Oldřich Kulhánek Eva Petrová

Nejlepší monografie Oldřicha Kulhánka. Kniha je velmi dobře zpracována, obrázkové přílohy kvalitně natištěné a je i velmi poutavý text Evy Petrové

29.04.2017 5 z 5

Jeho rány nás uzdravily - Křížová cesta Jeho rány nás uzdravily - Křížová cesta Vojtěch Kodet

Nádherná a velmi hluboká kniha. Určitě lze jen doporučit.

02.04.2017 5 z 5

Oheň Oheň Julianna Baggott

První díl mě nadchl, druhý zklamal a třetí... inu, škoda mluvit. Námět je to skvělý, bohužel autorka až příliš tlačí na pilu s romantickými zápletkami. Scény, kdy kolem stříká krev a hlavní hrdinka řeší, zda má radši toho nebo onoho jsou opravdu ubíjející.

26.06.2016 1 z 5

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

Musím se pousmát nad tím, jak tuto knihu může někdo nazvat kvalitní vědeckou prací. Jedná se spíše o filisofický spis na téma náboženství a ateismus. Autor si však neodpoští, ke škodě knihy, osobní invektivy a bezdůvodné napadání druhé strany. Cituji: „Vy i já jsme samozřejmě dost inteligentní a vzdělaní na to, abychom náboženství potřebovali. Ale obyčejní lidé, hoi polloi, orwellovští proléti, huxleyovské tupé delty a epsilony náboženství potřebují." Takto si já vědeckou práci nepředstavuji. Autor zde čtenáři ponouká vlastní vidění světa pod rouškou, my jsme ti chytří a správní a zároveň uráží a napadá druhou stranu.

20.04.2015 odpad!

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Naprosto úžasná kniha se strhující a nervy drásající atmosférou, ale i vtipem. Určitě to není nic pro romantické dušičky, ale milovníkům 15 minus, Hunger games a dalších "vyvražďovaček" lze jen doporučit ;o)

17.10.2014 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Naprosto úžasná kniha, Peter V. Brett je vynikající vypravěč.
Četla se jedním dechem od začátku do konce, nechybí jí napětí, má spád a humor. Obzvlášť kapitoly se starou Brunou mě dostávaly... tuhle starou kořenářku a její hlášky si hned zamilujete. Samotný závěr knihy je pak neskutečná jízda u které budete lapat po dechu.
Knihu mohu všem jen doporučit.

01.09.2014 5 z 5

Papírová platidla Československa 1918 - 1993 Papírová platidla Československa 1918 - 1993 Vlastislav Novotný

Pro sběratele naprosto nepoužitelné. Katalog plný faktických chyb. Uvedené ceny jsou prakticky vycucané z prstu, takže jsou spíš snem obchodníků, než reálný obraz trhu. S katalogem Bajer zcela nesrovnatelné.

02.02.2014 odpad!

Divy prasvěta Divy prasvěta Josef Augusta

Výpravná a dodnes nepřekonaná kniha s úžasnými ilustracemi Zdeňka Buriana, není co vytknout.

02.02.2014 5 z 5