KubiiiCZek KubiiiCZek komentáře u knih

Taste of Red - povídková kuchařka Taste of Red - povídková kuchařka Adam Dvořák

Kniha se vaří jedna radost a člověk v ní najde i spoustu krásných receptů k četbě. :))

25.03.2022 5 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Na jednu stranu si člověk v mnoha směrech rozšíří obzory, na druhou se pak nemůže zbavit dojmu, že autor do jisté míry jen dává na odiv své nabité znalosti a vědomosti a neuvěřitelné kvantum přečtených knih. :)) (viz citace) I tak hodnotím knihu velice kladně. Člověk si u čtení moc neodpočine, musí se neustále soustředit a pomalu vstřebávat autorovy myšlenky. Rozhodně nestačí jedno přečtení, ale na to přečíst ji vícekrát potřebujete značnou dávku odvahy (a času). :))

26.08.2017 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Kniha pro přemýšlivé a hloubavé čtenáře, která se snaží co nejjednodušeji popsat ani ne tak vznik vesmíru, jako síly, které jej ovládají. Úvodní kapitoly mne osobně velmi bavily, každopádně v knize se nachází i několik odstavců, které máte chuť přeskočit, ačkoliv se autor snaží na danou problematiku co nejčastěji vztahovat příklady z lidského života.

Pří čtení je třeba rozumět základním fyzikálním vlastnostem a člověk se dozví třebas i zajímavou informaci (která v knize byla zmíněna pouze nepřímo), a to, že to byl právě Newton, kdo vynalezl diferenciální počet. Ano, ty slavné derivace, které většině z nás dělaly na škole problémy. :)

Knihu doporučuji všem co si chtějí rozšířit obzory.

10.11.2016 4 z 5

Červená karta pro Chrise Červená karta pro Chrise Harald Parriger

Na dně hromady knih, asi ví, proč tam ležela. :)

27.06.2016 2 z 5

Moře Moře Adam Dvořák

Skvělý výběr povídek, které mají myšlenku a mnohdy i překvapivou pointu. Pěkné :))

23.06.2016 5 z 5

Tajná řeč těla Tajná řeč těla David Lewis

Jsou tam zajímavé příklady z praxe.

23.06.2016 5 z 5

Nápady Nápady Leonardo Da Vinci

Pár zajímavých aforismů na začátku zastíní nudný bestiář a bajky na konci. Štěstí, že Leonardo byl spíš vynálezce než spisovatel. :)

23.06.2016 2 z 5