kuba1991 kuba1991 komentáře u knih

Transsibiřská magistrála aneb S pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři Transsibiřská magistrála aneb S pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři Beer With Travel

Perfekní a pohodové čtení s navíc moc hezkýma fotkama.Přesně u takových cest,když to čtu ,tak si říkám,že bych něco takové chtěl taky zažít,ale na druhou stranu bych nejspíš tolik piva nevypil. :-)

06.01.2021 5 z 5

Jamie Vardy: Mlsná liška Jamie Vardy: Mlsná liška T. J. Millner

Přečtení knížky je rychlovka.Je to celkem krátké,ale i přesto je Vardyho příběh impozantní,když se dokázal v celkem pozdním fotbalovém věku dostat z 8.nejvyšší fotbalové ligy až do Premier League.

29.12.2020 3 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Byla to má třetí knížka o PCT(Moje pacifická hřebenovka-M.Benešová a 151 pacifickou hřebenovkou L.Kutrová)a ikdyž si myslím,že některé dny byly až moc ,,stručné,,tak i přesto jsem rád,že konečně jsem se dočkal podrobnějších statistických údajů,které mám rád.Akorát jsem knihu stejně četl zároveň s deníkem z internetu kde byly ke konkrétnímu dnu přiřazeny fotografie.V knize jsou sice taky,ikdyž ne v takovém množství a nejsou konkrétně přiřazeny.Každopádně obdiv pro každého kdo se na takové dobrodružství dá ;-)

28.12.2020 4 z 5

Wayne Rooney: kapitán Anglie Wayne Rooney: kapitán Anglie Matt Oldfield

Knížka je napsaná velice stručně,ale i přesto obsahuje to nejpodstatnější z Waynovy kariéry a života,co by mohlo čtenáře zajímat.Takže myslím že každý člověk,který se aspoň trochu o fotbal zajímá,tak si určitě příjde na své.Jinak určitě za zajímavé považuji,že Wayne vlastně mohl po EURU 2004 zamířit na St.James Park v Newcastle,ale až pár dní před koncem přestupového okna v anglické PL se ozvali z Manchesteru United a dál jeho příběh už známe...

25.11.2020 4 z 5

Írán - Srdce na dlani Írán - Srdce na dlani Miloš Uhlíř

Kniha byla velice krátká a myslím si ,že děj mohl by být daleko více rozepsaný,ale na druhou stranu jsem rád za každý příběh z těchto končin,ikdyž to byl vlastně jen popis trošku zajímavější dovolené.Na druhou stranu musím a chci pochválit fotografie,díky kterým je šance,že by si knihu mohl někdo další koupit.Například se mi líbily fotky zachycujíci život v Abjánehu a fotky s Šáhsavany.

22.11.2020 3 z 5

Na příběhu se mi opravdu líbilo odhodlání a pevná vůle Ladislava,který ,,skočil,, do naprosto cizího světa.Je opravdu obdivuhodné jak se s tím popasoval a určitě mu k tomu přispěl i jeho totální flegmatismus.Knížka je už tradičně(jako dvě předchozí)napsaná poutavě,vtipně a humorně.Měli bychom si vážit našich autorů,kteří už v tak mladém věku mají kladný vztah k pandám,dal bhatu,alkoholu a kteří si na cestu Nepálem a Čínou v období dešťů nevezmou ani pos*anou pláštěnku :) ..o hvězdu míň jsem dal jen z důvodu,že v knize nebyly žádné fotografie.Myslím,že je to trochu škoda,protože člověk by si mohl zase udělat o něco víc autentičtější obrázek,ale jinak už se těším na další knihu.

16.11.2020 4 z 5

Tatra kolem světa: 60 let cestovatelských zkušeností Tatra kolem světa: 60 let cestovatelských zkušeností Stanislav Synek

Z knihy mám celkem smíšené pocity.Kniha se měla podle mne jmenovat ,,Cesty Stanislava Synka(VČETNĚ CESTY TATROU KOLEM SVĚTA),,Hodně se mi líbily třeba příběhy a zajímavosti z Tichomoří(např.informace o datové hranici).Osobně jsem se těšil na pasáže z oblasti Pákistánu a z cesty po Hedvábné stezce,kde čtení bylo hezké,ale myslím,že rozhodně toho mohlo být více.Taky je podle mne škoda,že v knize není pohled na cestu nebo citace jiných spolucestovatelů(z doby jejich života,protože už bohužel většina není mezi živýma).Kniha je hodně o autorovi(včetně příběhů z jeho jiných expedic-ovšem zajímavých),ale i přesto jsem rád,že mu bylo umožněno knihu vydat.Líbily se mi taky fotografie,itinerář výpravý a zakresnelé mapy.

28.10.2020 4 z 5

Láďovy knížky vždycky mne dokážou rychle vtáhnout do děje a už nepustit.Příběhy má strašně pěkně a vtipně popsané.Dokáže si udělat srandu sám ze sebe a ještě si všechno dokázal(snad?)pořádně zapisovat do deníku při tom všem ,,každodenním,,popíjení vodky s domorodci.Akorát si myslím,že by bylo fajn kdyby v knize byli i nějaké fotografie z toho výletu.Jinak knížka moc fajn a těším se na další čtení.

26.09.2020 4 z 5