Křovák Křovák komentáře u knih

Přísaha - chirurg pod palbou Přísaha - chirurg pod palbou Hassan Bajev

Klobouk dolu pred obetavosti, narodni hrdosti a odvahou pana doktora, jeho rodiny a take pred jeho sportovnimi uspechy. Je to borec. Jinak malicko jednostranne, hrozna zverstva predvadeli i cecensti bojovnici, nejen rusove.

22.06.2019 4 z 5

Valkýry Valkýry Robert Fabian

Nebavilo me to... treba popis vybaveni a zbrani je podrobny, ale na urovni nadseneho laika - airsoftaka. Zaver je prozrazen na zacatku, cteni je tedy pocitove marne, nikam nevedouci.
Pozn. pro autora: Z hlavne neletaji "kulky", ale strely. Kulky mate v trenyrkach.

18.03.2019 1 z 5

Specialista: Ve znamení trojzubce Specialista: Ve znamení trojzubce Robert O'Neill

Nevim jak dopadl preklad do cestiny, cetl jsem original, ale: realisticky popis vycviku a nasazeni s DEVGRU, vcetne kritiky a negativ. Klobouk dolu pred Robertem a take jeho rodinou, snasici odlouceni a presto ho podporujici. Intenzita nasazeni jeho jednotky je extremni a popis zajimavy, pokud umite cist mezi radky.

04.01.2019 5 z 5

Na kajaku z Prahy do Severního moře Na kajaku z Prahy do Severního moře Zdeněk Lyčka

Inspirativní příběh inspirativního člověka... Palec nahoru

18.11.2017 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Masajove žijí pár set kilometrů na jih od místa dění, tohle byl kmen Samburu, jejich bratranci. Přímo v dané vesnici jsem čirou náhodou byl. Ale asi by to marketingově neznělo tak dobře. Co na to říci, láska je někdy slepá. Hlavně, že vše dobře dopadlo, dáma mohla lehce skončit úplně jinak. Nehledě na fakt, že se nechala ojet bez ochrany hned první večer opravdu laciným stylem v ne zrovna vhodné lokalitě, co se týče HIV, ale tak... Asi to bylo to "ono":).

29.10.2017

Příběh toulavého kocoura Příběh toulavého kocoura Richard Sobotka

Jedna z nej knížek mého dětství...

29.10.2017 5 z 5

Moje matka cizinecká legie Moje matka cizinecká legie Karel Hora

Excelentní podání příběhu neobyčejného chlapa, který se rozhodl, že v životě něco zažije a hned tak se z toho nepodela

29.10.2017 5 z 5

Sebevražda Sebevražda Tomáš Garrigue Masaryk

Velmi sociologicky a psychologicky podané, klíčové myšlenky mi přijdou nadčasové (život bez víry ve vyšší smysl postrádá směr atd.)

29.10.2017 2 z 5

Zlaté hovno Zlaté hovno Jan Drnek

Čtivé, začátek velice atmosférický... zápletka vtipná, ač nesmyslná. V druhé polovině dochází ke klasickému jevu pana autora, tj. slepé propagaci monarchie, ale už jsem si zvykl. Celkově bezva...

30.09.2017 4 z 5

The Czechs in a Nutshell: A user´s manual for foreigners The Czechs in a Nutshell: A user´s manual for foreigners Terje B. Englund

Místy velice trefné a vtipné, místy klouže ke klasickým klišé, popisujícím českého jedince mužského pohlaví jako nadutého pupíkatého Pepika s pivem v ruce, žeroucího knedlíky, smrdícího potem, zbabělého a ohýbajícího hřbet na všechny strany - s ponožkami v sandálech.-). Autor také zcela pominul pár zásadních faktů a zvyků, nicméně celkově se často strefuje do černého a kniha pobaví.

30.09.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

ale jo, mufloni mě pobavili:-)

21.02.2017 3 z 5

Třetí oko Třetí oko Lobsang Rampa (p)

Sice mystifikace, ale velmi čtivá!

20.02.2017 5 z 5

Dies irae Dies irae Robert Fabian

Autor si nastavil vysokou laťku, kdyby to byla něčí prvotina, byl bych nadšený... Ale takhle jsem nebyl. Neuvěřitelně ubíjející byl nekonečný popis nekonečného letu skrze vesmírné želé, závěr byl také až moc přitažený za chlup.

10.08.2016 3 z 5

Agentura Hammeln Agentura Hammeln Jan Drnek

Mistrně popsané postavy a myšlenkové pochody... Jediné co mi obecně nesedí je přimíchání monarchismu, který se do pribehu nehodí

04.10.2015

Ideal Army Blues Ideal Army Blues Jan Drnek

Skvěle napsaná fikce na základě reálných zkušeností z vojny

04.10.2015 5 z 5