Kotas53 Kotas53 komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Je důležité aby vás neodradila první polovina knihy, kdy se vše táhne, kapitoly jsou psány příliš rozlehle a čtenář se lehce ztratí v ději. Lehce za půlkou mě však kniha vtáhla a dočetl jsem ji se zatajeným dechem. Ačkoliv se mi kniha moc líbila, čekal jsem na základě ohlasů něco víc.

17.03.2016 3 z 5

Syn Stínu Syn Stínu Jon Sprunk

Kniha mě nadchla již při čtení prvních stránek. Hlavního hrdinu jsem v sobě ihned našel a dokonale se do něj vžil. Děj plyne svižně, zasytí vás žízní po čtení dalších a dalších kapitol a zaručí zařezání do křesla, dokud se vám nezačnou před spánkem zavírat oči. Osobně mám žánr fantasy rád do určité míry uvěřitelnosti, přičemž u této knihy to už bylo občas trochu přes čáru. Zážitek z knihy mi to však nezkazilo.
Doporučuji

17.03.2016 5 z 5

Bláto, pot a slzy Bláto, pot a slzy Bear Grylls (p)

Bear je inspirující člověk a jeho kniha mě velmi motivovala.
Určitě jsem ale nečekal, že je i tak skvělý spisovatel. Kniha barvitě popisuje všechny jeho zážitky od dětství až po výstup na Mount Everest. Vždy se snaží vystupovat skromně a být sám sebou.
Víc takových lidí. :)

29.08.2020 5 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Celé to na mě působilo dojmem, jakoby si autor pustil stejnojmennou počítačovou hru a na laptopu vedle zapisoval co právě ve hře dělá. Kniha naprosto postrádá jakékoliv vžití do charakteru, rozvinutí dějové linky, nebo detaily. V půlce knihy jsem musel se čtením přestat. Veliká škoda, veliká...

17.03.2016 1 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Na knihu jsem narazil díky filmu, který byl dobrý. Kniha je však skvělá a vnukne vám dojem že Kyla opravdu znáte. Celá kniha není napsaná nijak náročně a čte se svižným tempem. Rozhodně by neměla chybět v polici každého nadšence tohoto žánru.

17.03.2016 5 z 5