konva konva komentáře u knih

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Knihu jsem čistě náhodou zakoupil před vstupem do Hornického muzea a musím říct, že jsem za to moc rád. Surové příběhy skutečných lidí z různých období a poměrů, které mě nejednou dojaly až k pláči. Připomněl jsem si, jak se má dnes člověk dobře a že stačí velice málo, aby se měl úplně nejhůř. Děkuji za knihu a zvěčnění životních zkušeností několika hornických vdov.

22.11.2023 5 z 5

Jak funguje jídlo - Co jíme, když jíme Jak funguje jídlo - Co jíme, když jíme kolektiv autorů

Strojový překlad anglického originálu Jitka Rákosníková absolutně nezvládla a příšerná kvalita textu i chyba na *obálce knihy* (blackcurrants opravdu nejsou ostružiny...) prošla přes trio Květuše Hrachová, Tereza Nekorancová a Lenka Gregorová.

Tisk této knihy byla škoda papíru.

01.03.2023 odpad!

Fenomén Bauhaus Fenomén Bauhaus Miroslav Zelinský

Nedokázal jsem se do knihy začíst, a po prodloužení termínu jsem ji raději vrátil do knihovny. Vzhledově zajímavá, obsahově už tak moc ne.

22.05.2022 2 z 5

Velký medvěd ve válce – Ruská a sovětská armáda od roku 1917 do současnosti Velký medvěd ve válce – Ruská a sovětská armáda od roku 1917 do současnosti Chris McNab

Zatím mám knihu rozečtenou, ale už teď musím dát jen 3 hvězdy za podivný překlad do češtiny.
Po dočtení upravím hodnocení podle kvality obsahu.

Edit: Ten překlad je opravdu příšerný. Předpokládal jsem, že stejně nečitelně byl napsaný i originál, ale po sehnání anglické e-knihy jsem český překlad raději odložil.

Velká škoda.

22.05.2022 odpad!

Cesta ostravského skautingu 1919-1991 Cesta ostravského skautingu 1919-1991 Lumír Jedlička

Na tuto knihu, nebo spíše sešit, jsem narazil prakticky omylem při rešerši historie mého oddílu (Třicítka a Dvojka).

Dozvěděl jsem se mnoho zajímavých faktů z doby založení našeho oddílu, co založení předcházelo a jak se činnost oddílů tehdy liší od fungování oddílů dnes.

Jsem moc rád, že se mi podařilo knihu zakoupit ve fyzické podobě - je skvělé držet takový kus historie ostravského skautingu ve svých rukou.

29.06.2021

365 přikázání grafického designu 365 přikázání grafického designu kolektiv autorů

Nechal jsem se nachytat a koupil jsem tuto "knihu" od Slovartu s ostatními knihami o grafickém designu... Přinejlepším by se dala brát jako žertovná příručka, realisticky je zastaralá a zbytečná.

13.04.2021 odpad!

Ztracenci z West Abbey Ztracenci z West Abbey Joe Benitez (p)

Oba dva příběhy byly nádherně zpracovány.

15.09.2019 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Parádní vesmírné dobrodružství. Sem tam jsem narazil na nudnější části, které jsem jen přeletěl, ale v závěru jsem se nedokázal od knihy odtrhnout... Určitě doporučuji k přečtení všem hráčům a technickým nadšencům :)

24.01.2017 4 z 5

Durotan Durotan Christie Golden

Tato kniha vypráví historii z filmového Warcraftu a v mnohém se liší od událostí, které se udály ve světě herního Warcraftu. To ale z celkového hodnocení nic neubírá, je to přeci jen jiný svět vyprávějící podobný příběh. A vypráví jej velmi dobře. Kniha se četla dobře a koncept sjednocení Hordy se mi zde líbil možná víc, než ten originální.

Korektura pravděpodobně neproběhla a pokud ano, ten člověk by měl dostat vyhazov! Není kapitoly, aby v ní nebyl překlep, nebo hůř, i špatné i/y :D

15.06.2016 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jednoduše nejlepší fantasy, jaké jsem kdy četl :-)

20.03.2016 5 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

První díl u nás dosud zcela nevydané série jsem objevil jako přílohu u časopisu Pevnost. Už jen sehnat to číslo Pevnosti byl zážitek sám o sobě. Musím ovšem potvrdit, že celodenní cestování po ostravských trafikách stálo za to!

Komiks je nádherně zpracovaný, přečetl jsem ho za dva dny, ale přál bych si jej číst mnohem déle. Každá stránka je plná vtipů, u kterých se každý zasměje a příběh je tak zajímavý, že si člověk prohlíží jednotlivé okénka komiksu, aby případ vyluštil dříve, než detektiv Vlk.

Rozhodně se budu snažit sehnat všechny již vyšlé díly i ty, které teprve vyjdou, protože tahle série za to stojí :)

20.03.2016 5 z 5

České dějiny v kostce České dějiny v kostce Jana Jůzlová

Přesně to, co jsem hledal. Kompletní přehled dějin Česka od roku 1 000 000 před naším letopočtem až po rok 2014. Každá kapitola dějin je nějak zastoupena, a tak si v případě zájmu může člověk o konkrétním tématu najít více informací, pokud chce :)

18.02.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Druhá část knihy byla poměrně nezajímavá, autor mne hodně nudil sáhodlouhým přirovnáváním různých věcí a neskutečně zdlouhavým popisem. Tento nedostatek pak vyrovnaly úryvky z Knihy.

06.01.2015 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Nejlepší kniha co jsem za poslední dobu četl.
Nemohl jsem se odtrhnout od čtení a když jsem měl za sebou poslední kapitolu, měl jsem chuť knihu přečíst znovu, ještě jednou s pocitem, že ji čtu poprvé.

02.01.2015 5 z 5