Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Hra s ohněm Hra s ohněm Robert Lawrence Stine

Zajímavé hlavně rozuzlení na konci. Vždycky jsem byla napnutá, kdo je ten vrah a kolikrát čuměla s otevřenou chlebárnou. Fakt že jo. Hodně překvapivé.

Čtenář myšlenek Čtenář myšlenek Robert Lawrence Stine

Hodně napínavé a čtivé dílko. Kdo zná, není třeba představovat. Všechny knihy pana Stinea jsou vynikající, mají švih, děj a prostě všechno, co má tenhle druh knih obsahovat. Perfektní čtení. Kdo jednou zkusil, chce další a další............ je to droga.

Co Holly slyšela Co Holly slyšela Robert Lawrence Stine

Drbna Holly, kdyby držela jazyk za zuby, tak si mohla zachránit život. Komu není rady........... a tak dále. Kniha výborná, jao všechny od R.L Stinea.

Cesta do pasti Cesta do pasti Robert Lawrence Stine

Hodně mrazivý horor. Celou dobu jsem se o hlavní hrdinku bála, protože ten kluk byl padlej na hlavu a byl paranoidní. Dobře to dopadlo, ale o fous. Super čtení. Stine je top.

02.12.2020 5 z 5

Tajemství mrtvého muže Tajemství mrtvého muže Lynn Beach (p)

Knihu jsem přečetla, jako všechny ostatní, ale také za mně slabší. Není vyloženě špatná, četla se dobře, ale ten děj, mi nějak nesedl.

02.12.2020 2 z 5

Kletba drápu Kletba drápu Lynn Beach (p)

Přečetla jsem, ale nebylo to ono. Asi jsem rypáček na trochu jiný odvar Stop hrůzy.

02.12.2020 2 z 5

Skřek šelmy Skřek šelmy Lynn Beach (p)

Údolí přízraků je samo o sobě tajemné. A když se připojí do děje pár studentů, není o napětí, mrazivo a vynikající dobrodružství nouzi.

02.12.2020 5 z 5

Ďábelské kouzlo Ďábelské kouzlo Lynn Beach (p)

Hodně napínavé, čtivé, děj měl spád. Byla jsem ráda, že to dobře s hlavní hrdinkou dopadlo. Hrozně jsem s ní její trápení prožívala.

02.12.2020 5 z 5

Temnota Temnota Lynn Beach (p)

Jasona mi bylo líto pro jeho slepotu, ale měl výborného psa a dobrou spolužačku a kamarádku. Opět krásný příběh s dobrým koncem.

02.12.2020 5 z 5

Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Karel Havlíček Borovský

Za mně klasické dílo, notně rozebírané při hodinách literatury. Borovského dílo jsem četla vždycky ráda.

02.12.2020 5 z 5

Sladkosti , po kterých se netloustne Sladkosti , po kterých se netloustne Lenka Kořínková

Recepty jsou dobré, každý podle své chuti. Dá se vybrat a i pěkně zhřešit.

Dieta? Všechno se vším souvisí Dieta? Všechno se vším souvisí Lenka Kořínková

Jak jsem psala u předchozích knih. Dělenka podle LK na mně zabrala a já jí mohu doporučit. Přečetla jsem všechny její knihy co se stravování týká a udělala si celkový obrázek, jak vše funguje. Musí každý sám za sebe.

Dieta pro vášnivé megajedlíky Dieta pro vášnivé megajedlíky Lenka Kořínková

Funguje, doporučuji.

Dieta pro vášnivé megajedlíky Dieta pro vášnivé megajedlíky Lenka Kořínková

Zkusila jsem, fungovala, mohu doporučit. jak knihu, tak dietu.

01.12.2020 5 z 5

Dieta + 199 Vašich otázek a mých odpovědí Dieta + 199 Vašich otázek a mých odpovědí Lenka Kořínková

Přečetla jsem všechny knihy o dělené stravě a zde Lenka odpovídá na otázky. Hodně se člověk začínající nebo tápající dozví.

Dieta do kapsy Dieta do kapsy Lenka Kořínková

Ano i zde hrozí jojo efekt. Ale tak to je u všech diet a úpravy životního stylu. Jakmile člověk začne jíst nezdravá jídla nabere, ať drží dietu jakou chce. Já zhubla dělenkou, na mně fungovala.

Dieta? Já vím. Dieta? Já vím. Lenka Kořínková

Ano, souhlasím, také jsem podle dělené stravy Lenky Kořínkové zhubla 20 kg. Je to jiný způsob stravování než na který jsme byli/y doposud zvyklý. Ale funguje.

Stíny na Bali Stíny na Bali Karen van der Zee

Moje první Harlequinka, přečtená na střední škole za jeden den pod lavicí (no jo stydím se). Tenkrát to byla v 90 letech doba těchto malých knížeček, kterou jsme si mezi spolužačkami půjčovaly. Stejně tak i Stopy hrůzy. Kniha mně dostala nejen svým vyprávěním, ale i romancí , která se odehrávala na mně tenkrát neznámém Bali. Docela jsem Megan i záviděla - ne toho Nicka, ale celkově tu romantiku a krásné exotické prostředí.

Čtyřicítka - no a co? Čtyřicítka - no a co? Mary Bard

Docela jsem se těšila na knihu od sestry Betty MacDonaldové a byla jsme zklamaná. Kniha se dá přečíst, ale bohužel jsem asi porovnávala s Betty, která má psaní v krvi a obratně mistrně využívá jazyka a různých metafor a přirovnání. Toto vyprávění bylo nudné, chyběla tomu šťáva a celkově se dílo nezdařilo. Ale snaha se cení, proč ne.

01.12.2020 2 z 5

Únosné riziko Únosné riziko Robin Cook

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.