Tajemství mrtvého muže

Tajemství mrtvého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21905/mid_tajemstvi-mrtveho-muze-dTk-21905.jpg 3 63 13

Vypadá to, že výlet do města duchů Kittredge bude náramně strašidelná zábava – dokud se Samantha a Tad náhodou nepřipletou k souboji na život a na smrt mezi dvěma pomstychtivými přízraky! Jedním z nich je proslulý bandita, druhý je jeho nejzarytější nepřítel – a oba jdou po Sam a Tadovi. Podaří se chilleenským studentům nad duchy zvítězit, nebo skončí stejně jako mrtvé město do něhož zavítali?... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

Dead Man , 1992

Petra-Nela
10.01.2024 5 z 5

Úplně jsem zapomněla o čem ta knížka byla.

Ayna
17.09.2023 3 z 5

Průměrné Stopy hrůzy spíše pro děcka (jako ostatně celá sérka Údolí přízraků). Pro zkušenějšího čtenáře příliš předvídatelné, ale i tak je to fajn duchařská historka, co neurazí, obzvlášť pokud máte rádi westernovou atmosféru. Tím pátráním po záhadách minulosti, pokladu a tajnými chodbami mi to trochu připomínalo Správnou pětku.

Meda77
25.11.2021 2 z 5

Nechci tu ztrácet čas. Za knihu bych to považoval jen nerad. Jako forma časopisu, který by někdo četl pod lavicí místo vyučující hodiny fyziky budiž. Ale tady vážně není co hodnotit. 2starsy a pryč.

Martin82
06.10.2021 1 z 5

Tahle kniha mě vůbec nesedla. Bez napětí a nudně napsáno. 25%

Kontryhelka
02.12.2020 2 z 5

Knihu jsem přečetla, jako všechny ostatní, ale také za mně slabší. Není vyloženě špatná, četla se dobře, ale ten děj, mi nějak nesedl.

hippiesak
14.05.2019 3 z 5

Další taková spíše dětská kniha. Koukám, že co se mi tolik líbilo když mi bylo 10 už není tak TOP když je mi skoro 40 :) :) :) A naopak ze série Stopy Hrůzy se mi dnes lépe čte série Superhoror, co mě právě jako desetiletého nebavilo :) Toto je taková oddechovka, která vlastně jen "využívá" Údolí Přízraků, protože se to na tomto místě vůbec neodehrává. Celý děj je v jednom starém městečku z dob divokého západu.

yaoiyuri
18.02.2018 4 z 5

Tenhle díl bych kvalitou přirovnala k Ukradené mumii, palec hore za mihnuvší se Monicu Caseovou, kterou si jistě všichni pamatujeme z Posedlé (myslím, že i ta další děcka se objevila v některých dílech, ale už je nedokážu zařadit).

Série Údolí přízraků, která vycházela v rámci Stop Hrůzy, je celkově koncipovaná pro mladší čtenáře (odpovídá tomu i věk a mentalita hrdinů; nikdo neřeší šminky, chození a líbání, téměř nikdy se tu neumírá – a srovnejte si to třeba s Fearstreet nebo díly od N. Adamse), což jí starší čtenáři bohužel mají často (neprávem) za zlé. :)

Je to milé, nenáročné, oddechové, tentokrát i westernové, člověk u toho nemusí (a neměl by) moc přemýšlet, protože jinak si pokazí dojem ze záhrobního boje za spravedlnost mezi dvěma kovboji a bandou dětí, co se k tomu nachomýtnou. I když samozřejmě to mohlo být trochu propracovanější.

Vampirosa
16.11.2016 2 z 5

"Ve městě duchů jsou skuteční duchové!" hlásá obal knihy. "Jak překvapivé.." ušklíbnu se hned jak vezmu další stopy hrůzy do ruky.
Kovbojové s nevyřízenými účty nejsou zrovna můj šálek čaje. A je jedno, jestli pocházejí ze světa živých nebo mrtvých.
SPOILER ALERT!
Skupinka studentíků se vydá s učitelem do města proslulého povídačkami o tom, že se to v něm hemží duchy. A zrovna Tad se Sam mají to obrovitánské štěstí, že je vídají neustále. Zatímco jeden kovboj se je snaží přivést k pokladu, druhý hledá způsoby, jak se jich zbavit. Následuje happyend, kdy se poklad objeví a všichni se vrátí domů bez újmy s příběhem, který budou jednou vyprávět svým dětem a vnoučatům.
KONEC SPOLEIRU..
Dlouho jsem se rozmýšlela nad 2 a 3 hvězdičkami, ale jestli mám být upřímná, tak se mi nelíbil ani styl, kterým byla knížka napsaná. Možná mírně odbytá? Rozhodně by se děj dal popsat lépe, i když některé pasáže autorka vylíčila pěkně. Číst se to dalo a mladší čtenáři by v tom snad ani nedostatky neviděli. Hold jsem už trochu rozmazlená. :)

Dinosaur
14.06.2016 3 z 5

(6/10) Jak tu bylo řečeno, je to takový duchařský western spíše pro mladší. Jeden z těch lepších dílů.

MartinkaSku
04.10.2015 5 z 5

skvělán a ano myslím, že je to čtení pro děti, ale na čtení pro děti není nic špatného :,)))

eletrika03
13.07.2015 3 z 5

Přišlo mi to spíš jako western pro děti. Ale celkem dobré.

trynitrix
07.01.2014 4 z 5

Takovej jednoduší horurek spíš mi to přišla jako strašidelná historka, ale špatné to nebylo. :-)

luciasek86
25.07.2013 5 z 5

Tato knížka svým příběhem dokáže vtáhnout do děje je to takové čtení pro volné chvilky. Tento díl není špatný kdo má tento žánr rád.

Lynn Beach (p)
americká, 1943 - 2022
1992  70%Posedlá
1993  78%Neznámá v zrcadle
1992  68%Temnota
1992  66%Skřek šelmy
1993  77%Ďábelské kouzlo

Kniha Tajemství mrtvého muže je v