Koko7 Koko7 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá, bohužel v naší civilizaci stále aktuálnější kniha.

26.09.2011 4 z 5

Nezapomeň na zlé časy Nezapomeň na zlé časy Günter Koschorrek

Na knize je nejhodnotnější autentičnost, i když o nestrannosti se hovořit nedá. Obzvláště na konci autorovi chybí sebereflexe, kdy za celou dobu války nebyl schopen pochopit, že byl jako Němec agresorem, a diví se, že ho Čech obere o boty, místo aby ho nechal v klidu "z války" odejít. Kniha obsahuje zajímavé historické události, např. útěk Němců z Ruska, čekání na osvobození Čech aj.

29.08.2011 3 z 5

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Přestože doba vzniku je na knize trochu znát, je to velice vydařené scifi.

12.12.2011 3 z 5

Návrhové vzory Návrhové vzory Rudolf Pecinovský

"...Tato kniha je tlustá. Je tak tlustá, že kdyby byla poloviční, pořád bude tlustá..." Správný název by měl být "Návrhové vzory v Javě", protože v Javě jsou nejen příklady řešené poplatně Javě, ale je jí ovlivněno i doplnění vzorů, které nejsou v GoF a bez Javy by některých ani nebylo třeba. Samotný smysl jednotlivých vzorů se tak topí nejen v balastu dlouhých příkladů, ale i samotné Javy, která je jako hybridní jazyk pro objasnění komplikovaná. Takže: Chce-li někdo použití vzorů v Javě, je to kniha pro něj, otázkou je, zda by to nešlo kratší formou. Chce-li se někdo věnovat čistě objektovému programování, je kniha nevhodná. (Toto je osobní názor!)

29.08.2011 2 z 5

Paměti starého práškaře: Aeroklub a Slov-air 1975-1999 Paměti starého práškaře: Aeroklub a Slov-air 1975-1999 Jan Juračka

(Obzvláště pro fanoušky létání) mimořádně kouzelná, vtipná a zajímavá kniha vyprávějící o zážitcích autora od jeho nadšeneckých začátků v bezmotorovém létání až po práškování. Kniha obsahuje mnoho souvisejících fotografií, ale hlavně „veselé příhody z natáčení“, které dělají knihu tak čtivou právě proto, že je psal život a k tomu skvěle zaznamenal autor.

25.09.2015 4 z 5

Štěstíčko a kocouří dědeček Štěstíčko a kocouří dědeček Jiří Kahoun

Slabý a poněkud nudný, nezajímavý příběh.

24.09.2013 2 z 5

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Příjemně a čtivě napsaná kniha pro děti, dvoustránkové příběhy se zajímavou pointou, které zaujmou.

24.09.2013 3 z 5

Střelná poranění Střelná poranění Miroslav Šafr

Kniha především pro soudní lékaře, okrajově pro policisty, záchranáře a zájemce o střelné zbraně. Látku probírá zeširoka a přehledně, obsahuje mnoho doplňujících fotografií. Vzhledem k mému postavení jako laika ponechávám bez hodnocení.

24.09.2013

Destilované UML Destilované UML Martin Fowler

Popis knihy kecá. Kniha nejde do hloubky, ani se o to nesnaží. Autor k UML přistupuje střízlivě a jasně sděluje, že UML používá pouze neformálně a pouze do té míry, do které má pro něj ještě informativní přínos, neboli jako čistě účelový prostředek. Důslednou formalizaci pomocí UML odmítá jako samoúčelnou.
V některých jevech si dovoluji s autorem nesouhlasit, ale obecně se jedná o velice užitečnou knihu, která z UML vybírá jen to opravdu podstatné a přínosné, takže čtenář není nucen se prohrabávat horami zbytečných konstrukcí, které jsou v UML často poplatné určitým (mainstreamovým) jazykům, přičemž jiné konstrukce mu chybějí.
Považujete-li UML za překombinovaný moloch, kterému nemá smysl se věnovat hlouběji (existují konec konců i jiné formální systémy) a ze kterého vám stačí základy, je tahle tou správnou knihou pro vás.

31.01.2013 3 z 5

Čtení na dobrou noc s velkými písmeny: čtení před spaním Čtení na dobrou noc s velkými písmeny: čtení před spaním Ute Haderlein

Kniha trpící obsahovou prázdnotou už původní předlohy, bez (i jednoduchého) zajímavého příběhu, potácející se odnikud nikam, plácající. Překlad slohově slabý, hodně pravopisných chyb. Pěkné kresby. Nevím proč, ale za mého mládí tak podprůměrné knihy nevznikaly.

31.01.2013 2 z 5

O modrém kocourkovi O modrém kocourkovi Marika Hellstrom-Kennedy

Děsivý kryptomultikulturní, účelový hnůj, u kterého jsem měl těžký morální problém, zda jej vůbec dítěti dočítat. Neuvěřitelný humus. Netušil jsem, že ještě někdy uvidím očkování ideologie dětem. Mimoto amatérský překlad s (na tak krátký text) mnoha chybami. Obsahově odporná kniha. Kresbu nehodnotím.

31.01.2013 odpad!

Cesty za poznáním Cesty za poznáním Irina Lvovna Radunskaja

Čtivá kniha o příbězích z historie vědy, výzkumu a osobností, o kterých se nemluví, aneb jak všechno bylo trochu jinak.

12.12.2011 3 z 5

Komisař Bambus a fantóm banky Komisař Bambus a fantóm banky Vladimír Přibský (p)

Velice vtipná dětská knížka, jejíž anglický (ač od českého autora) humor si plně užije snad až dospělý. Nádherné kresby Václava Kabáta.

26.09.2011 4 z 5