Destilované UML

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Každý člen jakéhokoliv vývojového týmu, který při své práci používá UML, by měl mít tuto knihu neustále k dispozici. Celosvětově uznávaný bestseller, jehož čtivé a do hloubky jdoucí postupy, návody a informace využilo již více než 300 000 vývojářů, se nyní poprvé dostává do rukou i českým čtenářům. Někteří přitom tuto užitečnou knihu využijí jako pohotovou referenční příručku, jiní zase poznají základy UML a naberou rychlost s UML 2.0. Výklad doplňuje množství snadno srozumitelných příkladů a vysvětlivek, vybroušených základní logikou vývoje aplikací. Stačí nahlédnout a sami poznáte, že tato kniha obsahuje naprosto zásadní informace pro všechny, kdo to s vývojem aplikací s využitím UML myslí skutečně vážně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125541/big_destilovane-uml-xhQ-125541.png 3.52
Žánr:
Literatura naučná, PC literatura, Učebnice a slovníky

Vydáno: , Grada
Originální název:

UML Distilled, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Destilované UML

Koko7
31.01.2013

Popis knihy kecá. Kniha nejde do hloubky, ani se o to nesnaží. Autor k UML přistupuje střízlivě a jasně sděluje, že UML používá pouze neformálně a pouze do té míry, do které má pro něj ještě informativní přínos, neboli jako čistě účelový prostředek. Důslednou formalizaci pomocí UML odmítá jako samoúčelnou.
V některých jevech si dovoluji s autorem nesouhlasit, ale obecně se jedná o velice užitečnou knihu, která z UML vybírá jen to opravdu podstatné a přínosné, takže čtenář není nucen se prohrabávat horami zbytečných konstrukcí, které jsou v UML často poplatné určitým (mainstreamovým) jazykům, přičemž jiné konstrukce mu chybějí.
Považujete-li UML za překombinovaný moloch, kterému nemá smysl se věnovat hlouběji (existují konec konců i jiné formální systémy) a ze kterého vám stačí základy, je tahle tou správnou knihou pro vás.