O modrém kocourkovi

O modrém kocourkovi https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94761/mid_o-modrem-kocourkovi-ogD-94761.jpg 4 52 13

Pohádka o cizokrajném kocourkovi, který se svými přáteli kočkami a holčičkou Zuzkou řeší svou odlišnou barvu srsti.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Le Petit Chat Bleu , 1964

Medunkavera
21.08.2022 4 z 5

Hezký příběh o tom, jak přátelé modrého kocourka podpořili a dodali mu odvahu, aby se přestal skrývat jen proto, že má jinou barvu kožíšku, než ostatní kočičky a kocourkové. Nejvíc se mi líbí a nikdy nepřestanu obdivovat krásné obrázky Zdeňka Milera.

P.S. 22.8.2022 A tohle je vlastně moje první knížka, kterou jsem si tu na DK koupila.
Teď jsem si na to vzpoměla: Paní si se mnou dala schůzku na - dnes ještě starém Hlavním vlakovém nádražím v Plzni. Setkaly jsme se, paní mi podávala knížku v igelitové tažce. Já jsem paní podala peníze a ona se trošku zarazila a říká: "Nepodíváte se?" Samozřejmě myslela tím, jestli se nepodívám do té tašky, co mě předává.
A já jí řekla: "Ne, já Vám věřím."
Tak to je taková hezká vzpomínka na můj první obchod tady, na Databázi knih.
Bylo to 3.4.2015

LunaL.
04.12.2021 5 z 5

Krásná kniha jak dějově, tak obrázky. Hezky vysvětluje, že být jiný neznamená být divný. A že je hlavní mít kolem sebe dobré kamarády. Synovi se líbila, určitě se k ní vrátíme.

Antibabiš
02.07.2021 5 z 5

doporučuju nejmenším jemná kniha o modrém kocourkovi

hans500
15.02.2021 4 z 5

Pěkná klasická pohádka s jasným poselstvím, hravým dějem a krásnými ilustracemi pohladí po duši děti i dospělé.

JancaMia
24.05.2019 5 z 5

dcerky milují (2,5 roku a 5,5 roku) :)

ohovnenychobot
13.01.2019 4 z 5

original neznam, ale detem i mne se kniha moc libi

Lotka
09.01.2019 5 z 5

Nádherná kniha, příběh, který by si mělo přečíst každé dítě.

MOu598
03.08.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2010. Podle mých poznámek:
Typická mullerovská obrázková knížka o malém koťátku (liší se barvou - dětem odkaz proti rasismu).
Milé, pro malé.

haki34
18.11.2016 4 z 5

Velmi oblubena kniha mojich deti, ukryvajuca aj poucenie , ze navzdory vyzoru a farbe srsti sme si vsetci rovni ;) pravda, preklad miestami fakt krkolomny, dalo by sa v tom najst aj kus ideologie, ale deti to vnimaju inac... Proste knizka o modrej macke.. A ideu im vylozime po svojim ;)

Lucissia
04.03.2016 5 z 5

A nám se to moc líbilo. Žádnou politiku bych v tom nehledala, ta by se mohla totiž najít v téměř každé knize. A to, že bychom se neměli smát druhému kvůli jiné barvě pleti, to je dětem pěkně podané. Takže doporučuji.

Lzicenka
15.10.2014 5 z 5

A já myslela, že očkování ideologií vypadá jinak? Možná už si to dobře nepamatuji...
Ale pokud je někdo jiný, než ostatní, tak v téhle knize je napsáno, že to fakt není žádná sranda vyčnívat ze "stáda". A pro vysvětlení rozdílů mezi jedinci dětem dostačující.

vopicka
22.09.2014 4 z 5

Knížku švédské spisovatelky s Milerovými ilustracemi prodávalo nakladatelství Artia od 60. let do celého světa, česky vyšla poprvé až v roce 2003! Zřejmě má děti i poučit o tom, že fyzicky odlišný jedinec je vlastně stejný jako ti ostatní. Mojí vnučce jsem ji musel číst snad už 20, přestože knížek na výběr má dost. Pan Koko je asi zapšklý socialismem a nebo je snad rasista?

Koko7
31.01.2013 odpad!

Děsivý kryptomultikulturní, účelový hnůj, u kterého jsem měl těžký morální problém, zda jej vůbec dítěti dočítat. Neuvěřitelný humus. Netušil jsem, že ještě někdy uvidím očkování ideologie dětem. Mimoto amatérský překlad s (na tak krátký text) mnoha chybami. Obsahově odporná kniha. Kresbu nehodnotím.

kočky pohádky zvířátka domácí zvířata vypráví kočka

Autorovy knížky

2003  85%O modrém kocourkovi

Kniha O modrém kocourkovi je v