kocour11 kocour11 komentáře u knih

Hrady českého Slezska Hrady českého Slezska Martin Wihoda

Podrobný přehled hradů českého Slezska z pera předních moravských a slezských historiků a archeologů včetně rekonstrukcí a stavů archeologického výzkumu, elektronická verze (úplně stejná jako tištěná, i když kniha je samozřejmě kniha) je k dispozici tady :

18.04.2023

Zlato se čistí v ohni: O životě, oběti a smrti pravoslavného kněze ThDr. Vladimíra Petřka, jeho rodičů a sourozenců Zlato se čistí v ohni: O životě, oběti a smrti pravoslavného kněze ThDr. Vladimíra Petřka, jeho rodičů a sourozenců Vojtěch Šustek

Monografie o statečném Vladimíru Petřekovi od našeho z nejlepších moderních historiků s darem zajímavé a objektivní interpretace naší novodobé historie na základě důkladného studia a srozumitelné aplikace pramenů, který je mimo jiné také autorem cenné třídílné edice pramenů z období heydrichiády. Toto nepříliš rozsáhlé dílo erudovaně popisuje životní osudy našeho národního hrdiny, kterého Němci krutě mučili a popravili ve jménu své zrůdné a podle mě stále aktuální mocichtivé ideologie a své pofidérní "nadřazenosti", dnes ovšem oděných v barvách EU. Kniha je obecně špatně dostupná, ale podařilo se mi ji sehnat za 100,- + poštovné na této adrese :

Doporučuji napsat na ten nahoře uvedený soukromý mail jirka@lixis.cz.

21.07.2022

Kadaň 1742: Fiasko tažení maršála de Maillebois Kadaň 1742: Fiasko tažení maršála de Maillebois Zdeněk Munzar

Precizní vylíčení epizodické srážky / bitvy u Kadaně Rakušanů s Francouzi během války o rakouské dědictví, která ale mohla mít pro naše země dalekosáhlé důsledky, z pera našich předních současných historiků. Sice objemem nevelká práce, ale potřebná pro pochopení této epochy našich dějin a obsahově vyčerpávající. Zpracování publikace je také vynikající, sice brožovaná, ale na kvalitním křídovém papíře, kromě čtivého textu je zde spousta reprodukcí, map apod. Lze ji velmi obtížně sehnat, podařilo se mi to až v Infocentru Kadaň za 100,-, ještě ji mají také v kadaňském muzeu za 150,-.

11.01.2022

Očista československého pohraničí Očista československého pohraničí Eagle Glassheim

Řekl bych, že není náhoda, že kniha vyšla v Academii, které momentálně řediteluje Padevět, jehož čechobijské výpady, zveličující poválečné excesy jednotlivců na Němcích (které nebyly pravidlem a v kontextu poválečné doby se dají pochopit, samozřejmě kromě tragických činů poválečných "hurá" odbojářů všeho druhu, spíše zločinců), a bagatelizující sadistický teror a systematické vraždění Čechů Němci během protektorátu včetně zavražděných obránců hranic před vypuknutím války a po obsazení pohraničí (včetně násilného vyhnání Čechů z pohraničí a ukradení jejich majetku). Stačí se blíže podívat na skladbu prací, které v jeho éře vycházejí v edici Historie, v níž vyšla i tato kniha. On sám není historikem, je spíš nadšeným amatérem, i když vydal v nakladatelství své poměrně záslužné "cestopisy", v nichž mapuje místa, kde u nás došlo k těmto událostem. O jeho objektivitě pochybuji, spíše tlačí káru tomu dnes tak rozšířenému pojetí, které velmi trefně popsal uživatel KejmlP pode mnou.

03.11.2020

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Pro kyssling - myslím, že byl princip vysvětlován v nějakém televizním pořadu na Zoomu, název byl Největší vynálezy starověku nebo Největší vynálezci starověku (možná také 10 největších vynálezů starověku, tak nějak), na přesný název už si teď nevzpomenu. V principu šlo, myslím, o váhu vhozené mince, olej se takto vydával při vstupu do chrámu, tuším pro nějaké obětní účely. Zřejmě se jednalo o tohoto vynálezce : https://cs.wikipedia.org/wiki/H%C3%A9r%C3%B3n_Alexandrijsk%C3%BD

13.03.2019

Angolský pochod smrti Angolský pochod smrti Vladimír Kavčiak

Film je tady : https://uloz.to/hledej?q=angolsky+denik+lekarky&autocomplete=std a dokument o této události tady : https://www.youtube.com/watch?v=YcK8AL4hmJI

07.03.2019

Angolský pochod smrti Angolský pochod smrti Vladimír Kavčiak

Knihu jsem nečetl, tak nevím, do jaké míry může být toto beletristické zpracování objektivní a autentické, ale jde o skutečnou událost z našich poměrně nedávných dějin. V roce 1984 byl o tomto únosu natočen film Angolský deník lékařky, viz https://www.csfd.cz/film/24699-angolsky-denik-lekarky/galerie/?type=1.

07.03.2019

Encyklopedie Českých Budějovic Encyklopedie Českých Budějovic kolektiv autorů

Je k dispozici ještě v budějovickém infocentru na radnici, sehnal jsem ji už jen tam, je sice dražší (802,-), ale je to skvělý a "vyčerpávající" průvodce pro ty, kdo k tomuto městu a jižním Čechám vůbec mají blízký vztah. Druhé vydání je výrazně rozšířené a dobře zpracované, publikace celkově je velmi kvalitní, podstatnou část hesel psali historici z Historického ústavu FF JU, SOkA a Jihočeského muzea v Českých Budějovicích a jiní fundovaní odborníci.

02.05.2018

Srebrenica Příběh politicky korektního rasismu aneb Největší lež v Evropě od konce 2. světové války Srebrenica Příběh politicky korektního rasismu aneb Největší lež v Evropě od konce 2. světové války Alexander Dorin

Otřesná fakta o této mezinárodní manipulaci ze strany "humánního" Západu. Pořídit se ještě dá tady : http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA

29.01.2018

Necenzurované obrazy (z dějin jihoslovanských bratrů) Necenzurované obrazy (z dějin jihoslovanských bratrů) Rajko Doleček

Knihu lze objednat zde, dole na stránce je kontaktní e-mail : https://www.awiw.cz/nakladatelstvi-parabellum

29.01.2018

Necenzurované obrazy II.: z dějin Kosova a Metohije Necenzurované obrazy II.: z dějin Kosova a Metohije Rajko Doleček

29.01.2018

Разговори са генералом Младићем / Hovory s generálem Mladićem Разговори са генералом Младићем / Hovory s generálem Mladićem Rajko Doleček