Encyklopedie Českých Budějovic

Encyklopedie Českých Budějovic https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164026/bmid_encyklopedie-ceskych-budejovic-164026.jpg 5 4 3

Druhé vydání Encyklopedie Českých Budějovic bylo připraveno u příležitosti 740. výročí založení města. Více než 1200 abecedně řazených hesel, na 1700 ilustrací, tabulek a map představuje základní informace o dějinách města od pravěku do počátku 21. století, o jeho urbanistickém i architektonickém vývoji, obyvatelstvu, osobnostech, kultuře, hospodářství a přírodě. Publikace byla oproti edici z roku 1998 aktualizována k roku 2005, rozšířena o asi 100 hesel, doplněna o jmenný rejstřík, rejstřík místních a pomístních názvů a vkládanou mapu Českých Budějovic s územním plánem města na rubové straně. Použitý informační systém umožňuje rychlé vyhledávání souvislostí za pomocí klíčových slov, odkazů, rejstříků a poskytuje snadnou orientaci v díle. Připojena je souhrnná bibliografie, na kterou odkazují zkrácené citace literatury a pramenů u jednotlivých hesel. Náklad: 2000 číslovaných výtisků. V knize vložen plán Českých Budějovic... celý text

witiko
witiko
01.09.2018 5 z 5

To nejcennější na knize je, že se ve své poslední elektronické verzi neustále doplňuje a aktualizuje na adrese http://encyklopedie.c-budejovice.cz/.

kocour11
kocour11
02.05.2018

Je k dispozici ještě v budějovickém infocentru na radnici, sehnal jsem ji už jen tam, je sice dražší (802,-), ale je to skvělý a "vyčerpávající" průvodce pro ty, kdo k tomuto městu a jižním Čechám vůbec mají blízký vztah. Druhé vydání je výrazně rozšířené a dobře zpracované, publikace celkově je velmi kvalitní, podstatnou část hesel psali historici z Historického ústavu FF JU, SOkA a Jihočeského muzea v Českých Budějovicích a jiní fundovaní odborníci.

JLČ
JLČ
27.11.2016 5 z 5

Velmi přínosná kniha, základní dílo pro seznámení se s městem.