KočkaSára KočkaSára komentáře u knih

Klidně a pozorně jako žabka - Cvičení mindfulness pro děti a jejich rodiče Klidně a pozorně jako žabka - Cvičení mindfulness pro děti a jejich rodiče Eline Snelová

Život je jízda a na odpočinek se zapomíná...
Knížka "cvičení s žabkou" přináší návod, jak své myšlenky zpomalit a pracovat s nimi. CD milým plusem. Určitě doporučuji.

14.11.2023 5 z 5

Když bych měla vybrat jednoho ze všech mých oblíbených spisovatelů, byl by to jistě Robert Fulghum. Miluju jeho pohled na svět a maličkosti kolem nás. Hledání štěstí v okamžiku. Bytí tady a teď.
Jeho knížky mi přinesly spoustu životních mouder, mnoho radosti a otevřely mi oči vidět svět hezčí i v těch nejmenších věcech.
Fulghumovu školku doporučuji všude, kde můžu, protože s Fulghumem je život prostě pestřejší a zábavnější.

14.11.2023 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Mám moc ráda autorčinu tvorbu! Příběh Charlee se mi líbil ze všech nejvíc.
Knížka se moc hezky četla, byla úsměvná a odpočinková (ale i s vážnějšími tématy, o psychice a úzkostech, a o tom jak se s nimi hrdinka vypořádala).
Prostě skvělá! Určitě se k ní zase někdy vrátím. (+krásné ilustrace i provedení chatu a taky super playlist a cosplaye)
Četla jsem jí "za odměnu" :D, abych si děj užila a trochu šetřila a nepřečetla celou knížku najednou (i když to bylo opravdu těžké, protože, jak se začtete tak vás to nepustí, dokud nedojdou stránky :D)
Moc se těším na další příběhy! (nebo další díl s Charlee a Noahem a Salem Saberhagen?:D)

31.03.2022 5 z 5

Vlčí zátoka Vlčí zátoka Michaela Bulíčková

Tato knížka mě zaujala už pro to, že ji napsala česká autorka.
Fantasy moc nečtu, ale tento příběh mě chytl už na začátku.
Celý nápad je moc zajímavý. Líbilo se mi i to, jakým stylem autorka psala, protože je to přesně to, co si chcete přečíst, když potřebujete přijít na jiné myšlenky. A potřebujete se na text opravdu soustředit a více nad ním popřemýšlet. (Ovšem rozumím tomu, že každému to nebude vyhovovat.) Děj nebyl psaný jednoduše, při čtení jsem se i několikrát vracela v textu, o to víc mě to ale bavilo. Přeskakování v časech tam bylo, ale nevadilo mi. V textu se často objevovala synekdocha např. místo: Amber se pohledem střetla se Sethem bylo použito: " Oříškové oči se střetly se zelenou." To se mi také líbilo.

Naopak jsem měla z příběhu dojem, že paní autorka se ve psaní vyzná. A tohle je prostě její styl. Mám radost, že jsem si tento příběh mohla přečíst.

05.01.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásné, dojemné a tak citlivé...
Přestože je knížka velmi tenoučká, má v sobě mnoho emocí.

17.11.2020 5 z 5

Bára krotí rodinu Bára krotí rodinu Milena Durková

Knížka byla úžasná...Bára byla sympatická a během čtení jste se cítili, jako by jste ji snad znali. Příběh ve mě zanechal příjemný pocit.

17.11.2020 5 z 5

Jako kolibřík Jako kolibřík Barbora Škovierová

Kniha mě nijak zvlášť nechytla, chyběla v ní hlavní zápletka a vlastně se v příběhu nic nedělo....
Ale na takové jednoduché čtení, kdy nechcete nic složitého to bylo fajn.

17.11.2020 3 z 5

Žirafí pohádky Žirafí pohádky Irena Ričlová Lachoutová

Krásná dětská knížka s žirafí tématikou.
Moc hezky psané příběhy.

26.09.2020

Nataša Nataša Iva Hercíková

Tahle kniha se mi do rukou dostala zcela náhodou a rozhodně toho nelituji.
Příběh byl velmi poutavý, na čtení jednoduchý a moc mě bavil.
Nataša, hlavní hrdinka, se celý příběh snaží zavděčit svým kamarádkám. Přestože je k holkám milá, holky jí dělají naschvály a využívají její dobroty...
Kniha byla plná legračních chvilek, a díky ilustracím A. Borna byla opravdu dokonalá.
Určitě doporučuji.

26.09.2020 5 z 5