Knedlik12 Knedlik12 komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Knihu jsem objevila nedávno. Nejdříve jsem se podívala na seriál od Netflixu a musela jsem se na něho kouknout aspoň pětkrát než jsem si řekla ,, Aničko je čas číst a ne jenom koukat na seriály" a tak jsem ten komiks přečetla rovnou dvakrát. Nebylo to lehké, protože u nás v rodině nikdo kromě mě tolik LGBT+ nepodporuje a tak mi trvalo než jsem přesvědčila rodiče aby knihy koupili. Rozhodně doporučuji. Nej příběh EVER!!️‍

21.02.2023 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Druhá kniha mě rozbrečela. Popisuje to moje dny ve škole . Právě se nacházím v roli Nicka . Nejsem si jistá se svou orientací, ale to k dospívání patří. Coming out může být opravdu těžký hlavně když to chcete říct rodičům. Proto těm kteří si nejsou jistí se svou orientací doporučuji web ,,S barvou ven" na kterém se můžete poradit s rodiči, přáteli nebo přímo s lesbami,Gayemi..... Kteří si prošli tím samým.️‍

22.02.2023 5 z 5

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

(SPOILER) U knihy jsem několikrát brečela. Příběh Georgii mi trochu připoměl můj příběh. Taky jsem si myslela že jsem "ARO ACE,, ale nakonec jsem zjistila že s někým žít chci a nehnusí se mi to. Georgia taky navíc měla štěstí že měla kamarády kteří ji podporovali a radili jí

07.08.2023 5 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

Kniha mě opravdu dojala. Několikrát jsem i brečela, když jsem si představila jak to co Malála prožila vypadalo kdyby se to stalo mě.
Asi bych už dávno byla mrtvá. Je opravdu odvážná a doufám, že zemře na stáří a bude mít do konce života klid

29.04.2023 5 z 5

Tomie Tomie Džundži Itó

Velice zajímavé ale.... Proč jsou všechny nejlepší knihy a seriály tak dlouhé???!!?!?

27.03.2023 5 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Kniha byla tak smutná, že jsem uprostřed a na konci brečela. Četla jsem ji dlouho, protože jsem se skoro u všeho zastavovala. Líbí se mi systém jakým jsou kapitoly napsané a jak autorka popisuje prohlubující se vztah Bena a Arthura. Nemůžu se dočkat až vyjde druhý díl.

07.03.2023 5 z 5

Agnes a ostrov Stínů Agnes a ostrov Stínů Veronika Hájek Hurdová

Kniha se mi líbila víc než předchozí, ale zajímalo by mě jak je to s Adrienem.

31.03.2023 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

(SPOILER) Manga je to třetí nejlepší co jsme četla...ale když takovouhle mangu čtu změní se mi celkový pohled na svět. Vím že Light se jen snaží trestat zlo ale postupně se změní v nemilosrdného vraha který vraždí každého kdo se mu snaží překazit jeho plány ať je zlý nebo hodný

26.03.2023

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Knihu mi doporučila máma. Původně jsem ji číst nechtěla a myslela jsem si,že to bude nějaká další blbost,ale kupodivu to je ta nejlepší kniha jakou jsem kdy četla.(A že jsem jich nečetla málo) Líbí se mi,že je naučná a rozhodně doporučuji! Nejraději bych ji přečetla znovu, jenže není čas a musí se pořád hledat a zkoušet jiné knihy.

21.02.2023 5 z 5

Láska je na prd Láska je na prd Wibke Brueggemann

Kniha byla roztomilá, ale některé témata ve mě vyvolávají Asexuální sklony.

02.04.2023 5 z 5