Kitty Kitty komentáře u knih

Jak si vysloužit ostruhy Jak si vysloužit ostruhy Horst Stern

A pak že nejde napsat naučná kniha humorně a zábavně!
Naučné pasáže jsou prokládány humorným stylem vlastních neúspěchů autora, které každý, kdo byl/je v té oné situaci dobře poznává. Styl dělá knihu zábavnější a čtenáři bližší.

První kroky pod sedlem První kroky pod sedlem Nathalie Penquitt

Kniha mi pomáhala obsednout prvního koně, psaná jasně, srozumitelně s vysvětlením důvodů. Doporučuji.

Koňský doktor na návštěvě Koňský doktor na návštěvě Brent Kelley

Kdo očekává naučnou knihu plnou rad, jak ošetřit koně, než dorazí veterinář, bude zklamán. Řekla bych, že se jedná spíše o beletrii. Kniha je ale psaná zábavnou formou.

17.12.2017 2 z 5

Já kůň - Velká kniha péče o koně Já kůň - Velká kniha péče o koně Colin Vogel

Příručka pro náctileté

17.12.2017 3 z 5

Chov koní přirozeným způsobem Chov koní přirozeným způsobem Jo Bird

Kniha vhodná pro začátečníka, formou spíše pro náctileté - hodně obrázků, povrchní informace.
Je trochu rozporuplné, zda můžeme např. stříhání koní brát jako "přirozený způsob chovu". Obsahuje ale základy chovu koně, doporučila bych lidem, kteří uvažují o koupi koníka.

17.12.2017 3 z 5

Kovbojové Kovbojové David H. Murdoch

Spíše fotografická encyklopedie pro náctileté.

17.12.2017 2 z 5

Diagnóza schvácení kopyt Diagnóza schvácení kopyt Konstanze Rasch

Velmi dobrá kniha.
Neřekla bych, že v ní je přímo návod, jak ošetřovat/léčit schvácená kopyta, ale je zde popsáno několik případů schvácení a způsob, jak byly léčeny, takže si hloubavý čtenář udělá jasno. Psaná srozumitelně, jasně, podpořená bohatou fotodokumentací.
Kniha je vhodná pro majitele rizikových koní, doporučuji.

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Knížečka plná moudra. Ano, někdo může podotknout, že tématika osobního rozvoje je omílaná často, ale mě se líbí, jak je zasazená do jednoduchého příběhu. Místy jsem měla pocit, že bych si měla některé body napsat na lísteček a připíchnout někam, kde bych jej měla stále na očích.

02.10.2017 5 z 5

Paláce víry Paláce víry kolektiv autorů

Na knihu jsem se moc těšila, mám ji u postele a často si ji prohlížím. Zajímám se o křesťanské kostely a jsem fotograf, tak by se dalo říct, že se jedná o knihu mě šitou na míru, ale... Rozdělení, odkud fotografie jsou, dává silně najevo, že se jedná o knihu původem z Německa. Malé zastoupení např. katedrál z Anglie a kostelů z jiných zemí mě dost zklamala. Technické zpracování některých fotografií by mohlo být lepší, ale zde se dívám příliš profesionálně :)
Celkově hodnotím jako moc pěkné.

05.09.2017 3 z 5

Muž, který naslouchá koním Muž, který naslouchá koním Monty Roberts

Velký "Zaříkávač" koní... vysoké hodnocení má dle mého názoru jen díky tomu, že si Robertse přečte zas jen příznivec jeho metod zacházení s koňmi.
Před lety jsem knihu přečetla jedním dechem, ale jak šel čas a získávala jsem v této oblasti vlastní zkušenosti, tak musím konstatovat, že na knihu pohlížím pouze jako na pohádku. Neupírám mu zásluhy při práci s koňmi, ale určitě neberu knihy od tohoto autora jako bible pro koňáky (jak to bohužel spousty lidí dělá).

07.03.2017 1 z 5

Zabijak Anders a jeho priatelia Zabijak Anders a jeho priatelia Jonas Jonasson

Po Stoletém staříkovi trochu slabší

07.03.2017 2 z 5

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

Super, vede k zamyšlení.

07.03.2017 4 z 5

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

První kniha, kterou jsem od této autorky přečetla a zároveň poslední. Pro mě ztráta času.

07.03.2017 odpad!

Hřmící stádo Hřmící stádo Zane Grey

oblíbená kniha mého dětství...

07.03.2017 4 z 5