KetrinZJ KetrinZJ komentáře u knih

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Nemohu uvěřit, že jsem nad koupí této knihy váhala téměř dva roky! Nakonec jsem ale neodolala a rovnou si objednala první tři díly této horrorové série a NELITUJI. Musím se přiznat, že nemít silný žaludek a něco málo přečteného nebo shlédnutého, tak bych několikrát potřebovala mít vedle sebe postavený kbelík. Autor je ve vylíčení děje, scén opravdu velice detailní a snadno tak čtenáře vtáhne do děje. Příběh je skvěle propracovaný a domyšlený do nejmenších detailů. Nemohu na něm najít jedinou chybičku a to nemluvím o dalších knihách. Nyní vlastním ve své sbírce všechny doposud vydané díly a nelituji koupě jediné z nich! DOPORUČUJI VŠEM MILOVNÍKŮM HORRORU!!!!
Jediná věc, kterou mohu vytknout - a to vydavatelství - je DLOUHÁ doba při překládání a vydání v ČR. Proboha, knihy této kvality, by měly být vydávány aspoň dvakrát do roka! Takhle se konce, konkrétně této ságy, fanoušci dočkají až v důchodu a to mi je 27! :(

25.10.2013 5 z 5

Tvůj svůdný dotek Tvůj svůdný dotek Teresa Medeiros

Přečetla jsem jí téměř jedním dechem :) Kniha je velice čtivá i přestože je předvídatelná, ale o přílišná překvapení v takovýchto příbězích přeci nejde ;) Knihu proto s klidným svědomím doporučuji pro zimní večery. Romantičky, neváhejte a sáhněte po ní ;)

08.12.2013 4 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Autorka nezklamala :) Kniha se četla prakticky sama a splnila svůj účel ;)

19.08.2014 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Přečtená jedním dechem :) Doporuiji každému, kdo se chce začíst do něčeho, o čem nemusí moc přemýšlet a jen se chce na chvíli rozptýlit ;)

17.11.2013 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Knihu jsem přečetla během dvou večerů. Myšlenku autorky bych zařadila mezi klasiku červené knihovny, ale děj je přesto čtivý a čtenář(ka) si přijde na tu správnou porci humoru a i trochu té erotiky. Tuto knihu doporučuji každému, kdo má náladu na romantiku s přirozeně šťastným koncem :)

14.11.2013 4 z 5

Hrad mám, hledám prince Hrad mám, hledám prince Susanna Kubelka

Už dlouho jsem nebyla z knihy tak zklamaná. V popisu je uvedena jako hlavní hrdinka mladá žena, která se vrací se sklopenou hlavou domů a čtenář je klamně váben myšlenkou, že právě doma nalezne vytoužený klid a lásku (už podle obalu knihy). Ve skutečnosti by ale hlavní hrdinou měl být právě zmiňovaný hrabě, kolem kterého se točí celý příběh. Rádoby romantický příběh je ve skutečnosti lehce dobrodružný příběh starého muže, který hledá rodinný poklad ve zdech svého hradu. Celá romance "hrdinky" se ve skutečnosti po shrnutí vejde na dvojstránku a ještě velice okrajově... Takže milé čtenářky, tuto knihu kupte spíše svému dědečkovi, protože ten z příběhu bude mít mnohem větší radost, než my ženy...

29.11.2015

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Zkrátka klasica ;)

12.10.2014 4 z 5

Sylvestr Sylvestr Georgette Heyer

Dám pouze jednu hvězdičku. Bohužel si víc, aspoň podle mého názoru, tato kniha nezaslouží. Je mi líto :(.

05.12.2013 1 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Musím se přiznat, že při koupi mě převážně zaujala obálka a až poté myšlenka autora. V žádném případě ale nelituji. Sice jsem při jejím čtení zpočátku pochybovala o tom, zda knihu vůbec dočtu, protože děj poněkud vázl a zaměřoval se spíše na politickou scénu místo na příběh jako takový, ale obsahoval pár vtipných poznámek a tak jsem se rozhodla vydržet. A opakuji, nelituji! Po patnácti stránkách se děj razantně pohne kupředu a neustále se vyvíjí. Prakticky se na každé stránce děje něco zajímavého a nutí vás to knihu neodkládat na pozdější dobu. Kniha je tedy velice čtivá a autor si skvěle poradil s myšlenkou zpracovat klasickou Šípkovou Růženku do moderna. Knihu tedy doporučuji všem čtenářům fantasy s přiměřeným dílem romantiky.

24.10.2013 4 z 5