Kenika Kenika komentáře u knih

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Všichni severští autoři se můžou jít klouzat, když bratia píšou takové skvosty. A to jsem si myslela, že detektivky nejsou pro mě. Ale tohle byla jízda od začátku až do konce. Tak si to nenechte ujít!

10.03.2018

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Jedním slovem strhující. I když samotný příběh nebyl příliš poutavý (pro mě byl spíš děsivý), kniha mě vtáhla tak, jako se to už dlouho žádné nepodařilo. Hltala jsem ji jedním dechem a čekala na rozuzlení a nemohla se od ní odtrhnout.
Kniha sama o sobě je velmi osobitá, nepřipomíná mi nic, co bych už četla. A to jak příběhem, tak především formou. Zanechala ve mě hluboký dojem, který ani časem nevyprchává.

12.12.2011

Avignonské proroctví Avignonské proroctví Emmanuelle Rey-Magnan

Pokud od této knihy nic nečekáte, tak vás nemůže zklamat. Příběh je zaměřený na děj, je protkán až přílišným množstvím zvratů a celý působí nedůvěyhodně. Co mi nejvíce vadilo byla černobílost postav, především hlavní hrdinka byla až nechutně dokonalá. Nicméně mě děj bavil těšila jsem se na rozuzlení a splnil svou úlohu oddechu a zábavy. Pokud hledáte pouze čtivo, myslím, že byste neměli být zklamáni.

10.01.2012

Pokání Pokání Ian McEwan

Tato kniha je opravdu nádherná. Nicméně jsem se neubránila neustálému porovnávání s filmem, který patří k mým nejoblíbenějším. To mi sice zážitek z této knihy nepatrně umenšilo, protože jedno z největších kouzel McEwanových knih vidím v neustálem napětí a nejistotě. Přesto mě tato kniha přiměla přečíst si i autorovy další knihy a zcela propadnout jeho kouzlu. Takže jednou , až nastane ten správný čas se k této knize 100% vrátím. A to je pro mě ta největší pocta, protože v hlavě neustále nosím list knih, které jsem nečetla a nutně to musím napravit!

06.06.2011 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Velmi poutavá a nápaditá kniha. Filosofické pasáže mě zaujaly více než Sofiin příběh, na ten už jsem asi příliš "stará":) Výborně se mi osvědčila při přípravě na maturitu, pomohla mi utřídit mé znalosti a obohatit je. Vřele doporučuji.

03.06.2011

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Milé, oddychové a vtipné čtení o těžké době. Pro mě to bylo malé pohlazení po duši.

14.07.2011 5 z 5