katsiki Online katsiki komentáře u knih

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Typický Hájíček a věrně ztvárněná jihočeská vesnice.Tak dlouho jsem čekala na novou knihu,že jsem si ji pak užívala každým řádkem.

30.01.2021 4 z 5

Jana bude brzy sbírat lipový květ Jana bude brzy sbírat lipový květ Miloš Doležal

Jen ze silných příběhů vznikají silné verše... dojemné a nezapomenutelné obrazy

09.06.2023 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Vždy se těším, kam se s Annou Bolavou ponořím.Vypravěče jsem přečetla jedním dechem.Běstviny stejně jako Řečovice budu mít dlouho v sobě.

11.12.2022 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro mĕ zklamání..promiskuitní,překombinované,neuvĕřitelné...do konce jsem se musela hodnĕ nutit.Slibovala jsem si,že Hartl bude patřit i k mým oblíbeným autorům, když se na tuto knihu v naší knihovnĕ čeká 41xrezervací...Bohužel to není můj šálek kávy.

30.07.2017 odpad!

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Tato kniha se mi četla snadněji než Do tmy. Ale ani u jedné nemůžu autorce upřít výborný cit pro popis emocí a situací. Po přečtení jsem měla chuť jít to zkusit do drůbežárny, stejně jako sběr bylin. Těším se, až autorka vydá další knihu.

03.07.2017 4 z 5

Zápisky z Mrtvého domu Zápisky z Mrtvého domu Fjodor Michajlovič Dostojevskij

"Každý člověk, buďsi kdokoli a jakkoli ponížený, vyžaduje, i když nevědomky a instinktivně, úctu ke své lidské důstojnosti. Trestanec ví, že je trestanec, že je zavržený, a uvědomuje si své postavení vůči veliteli; ale žádné cejchování a žádné okovy ho nepřinutí, aby zapomněl, že je člověk. A protože jím skutečně je, musí se s ním také lidsky zacházet."

05.02.2023 5 z 5

Jsem jejich bůh Jsem jejich bůh Josef Pánek

První polovinu knihy jsem čekala, kam se kniha bude ubírat (záměrně jsem nečetla anotace) druhá polovina už má spád a začínají věci do sebe zapadat.... Analýza vlastní viny... stísněný pocit ze sebe samého... oceňuji strohý faktický popis situací....moje druhá kniha od autora.

28.01.2023 5 z 5