Katka07 Katka07 komentáře u knih

Lidské tělo Lidské tělo Carron Brown

Dcera, předškolák si knihu opravdu užila. Jednoduché, krátké texty, které brzy uměla nazpaměť a hlavně prosvicovací obrázky, které ji lákaly půjčenou knihu otvírat pořád dokola. Osobně jsem zvědavá na další knihy z této edice.

22.07.2019 5 z 5

Táta to motá Táta to motá Ivona Březinová

Z celé série popletených pohádek se mi líbila nejvíc, čímž nechci vůbec říct, že teta motá pohádky nějak špatně ;)
Dceři (první třída) se také líbilo společné čtení, kdy já jsem četla samotnou pohádku a ona kratší vyprávění o tatínkovi a dětech.
Tradičně jsou i otázky na konci každé kapitoly, které prověří porozumění textu.
Doporučuji na společné, první a druhé čtení.

26.03.2021 5 z 5

Pohroma s dortem Pohroma s dortem Sarah Welk

Dcera knihu upřednostňovala před pohádkami na youtube - to hovoří za vše ;)
Kniha je svým grafickým provedením vhodná i jako první čtení.

04.03.2021 5 z 5

Kdo se bojí, nesmí do školy Kdo se bojí, nesmí do školy Pavel Brycz

Souhlasím s Abiou, dcera tuto sérii (ale i Bílou paní na hlídání) miuje. Série má vtip, šikovnou grafiku, dceru to moc baví - ale česnek jí to jíst nenaučilo. Jen pořád vykřikuje "česnek útočí, se vším zatočí".

21.10.2020 5 z 5

Česnek útočí, se vším zatočí Česnek útočí, se vším zatočí Pavel Brycz

Dcera tuhle upíří kindersérii miluje :-) (Původně jsem myslela, že začne jíst česnek, ale k česnektariánství má ještě daleko).

19.10.2020 5 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Dcera, předškolačka, čtení milovala. Nadčasové, milé příběhy. Čurbesajda se stala součástí našeho rodinného slovníku.

08.09.2020 5 z 5

První školní výlet První školní výlet Michaela Fišarová

Knihu jsem dostala na pasování čtenářů ve 2. třídě. Moc se mi líbila, přečetla jsem ji během dvou dnů :-)

22.10.2021 5 z 5

Schovej se, kdo můžeš Schovej se, kdo můžeš Pavel Brycz

Šestiletá dcera Emila a upíry miluje. Musím říct, že mně se příběhy také líbí, jsou svižné, vtipné a nerezignovaly na češtinu. Z Pavla Brycze se stává náš oblíbený dětský autor.

09.10.2020 5 z 5

Mašinky Mašinky Miro Stacho

Ideální kniha pro děti šotoušů a budoucí šotouše ;)

21.12.2019 5 z 5

Svet a človek Svet a človek kolektiv autorů

Tato kniha je u nás doma oblíbená už ve 2. generaci. A ani nám nepřekáží, že se změnila na některých světadílech politická situace.

21.12.2019 5 z 5

Alžběta popleta Alžběta popleta Ivana Janišová

Krátké příběhy z každodenního života 4 letou dceru, která je spíš příběhová než pohádková, moc bavily.

22.07.2019 5 z 5

Rytířův hrad Rytířův hrad neznámý - neuveden

Příběh je opravdu naivní, ale okénka, za kterými jsou schované obrázky, kde děti mají něco hledat, aby se posunuly v příběhu přivedly moji dceru ke knížkám/čtení.

25.05.2018 5 z 5