Schovej se, kdo můžeš přehled

Schovej se, kdo můžeš
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410642/bmid_schovej-se-kdo-muzes-sW4-410642.jpeg 4 33 33

Emil a upíři série

< 2. díl >

Ke čtení knihy si raději pořiď plynovou masku! Emil zažil svoje nejdobrodružnější prázdniny v životě – u svých prarodičů v Hrobě. A jedno je jisté, není obyčejný kluk ani zdaleka. Jeho geny jsou totiž cítit na sto hrobů. Po česneku! Mezi jeho spolužáky to nevzbuzuje zrovna nadšení. Jakožto novopečený česnektarián se pozornosti svých spolužáků, a hlavně přísného učitele Komára, nemůže vyhnout! Ke čtení knihy si raději pořiď plynovou masku! Kniha je určena dětem od 6 let.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Schovej se, kdo můžeš. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (10)

Litocha
10.06.2023 3 z 5

Oproti svěžímu prvnímu dílu sešup dolů. Dějově velice řídká kniha, něco se opravdu dělo až v poslední cca třetině knihy. Akce na hřbitově byla vylíčena dost neobratně (přestože vyústění je celkem nečekané). Do logiky příběhu nebudu moc šťourat, ale učitelka by si zasluhovala spíše příjmení Pitomá. A taky mi dost vadilo časté opakování výrazů jako "Klárka, miss třídy" a "vtipálek Bořek". A co ta slečna učitelka?
Oproti jiným knížkám to pořád není tragédie, ale i tak se mi z téhle knihy nejvíce líbily ilustrace.

Atlantis
22.03.2023 2 z 5

Tady asi pana autora těžce tlačila uzávěrka, jinak si tenhle blivajz nedokážu vysvětlit. Dobré tři čtvrtiny knihy se jen opakuje obsah první dílu (jednou to hlavní postava povídá kamarádům, pak o tom píše slohovku, jako vážně?), celá jedna kapitola je recept na pečené žampiony... to je přece trapárna, takhle natahovat děti. Odpad nedávám jen kvůli závěru, jinak je tohle těžce nepovedená záležitost.


Aknel26
27.02.2022 4 z 5

Pokračování bylo o fous slabší než první díl; scény ze školy bych asi trochu osekala, ale konec byl opět skvělý - včetně nečekané zápletky, která čtenáře přímo donutí se co nejrychleji pustit do třetí knihy.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Schovej se, kdo můžeš v seznamech

v Přečtených43x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených2x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit4x