Kathy77 Kathy77 komentáře u knih

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Od Jozefa Kariky jsem přečetla několik knih a tak jsem i na tuto sázela jako "na jistotu" a těšila se na ni. Nezklamala. I když se jedná o povídky, navíc dvojsbírku, po dočtení pochopíte a hodně věcí do sebe zapadne. Za mě opět skvělé. Čtu zásadně večer v posteli a musím přiznat, že jsem několikrát knihu odložila a upřímně.. se bála. Mysteriózní, napínavé, děsivé, prostě zacyklené. Doporučuji všem, co se rádi bojí.

28.02.2023 5 z 5

Rádio v mrazáku Rádio v mrazáku Jana Hanušová

Přečteno v cuku letu. Pobavilo (chvílemi i hodně nahlas), donutilo k zamyšlení i přemýšlení a celkově ano, líbilo. Moje prvotina od Jany Hanušové, která mě svým způsobem i pohladila. Napsáno vtipně, svižně a s nadhledem. I o tom je život a paní Hanušová má můj obdiv.

02.02.2023 5 z 5

Mrazivá odplata Mrazivá odplata Eva Hrašková

Knihu jsem dlouho odkládala, ale nakonec se do ní pustila a musím napsat, že mě fakt chytila a nepustila! Za mě velké překvapení a spokojenost. Četla jsem po chvilkách celý víkend. Krátké kapitoly, přelínání časových dějů, styl psaní, všechno super (a ano, pár chyb ve jménech bylo, ale..). Kdo má rád napětí, krimi, thriller nebo horrorové prvky, tomu se bude líbit!

08.05.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Mám ráda napětí a záhadné příběhy a proto jsem ze zvědavosti sáhla právě po této knize. Je pátou z edice strašidelných domů a bavila mě od první stránky. Krátké kapitoly mi vyhovovaly a děj se neustále posouval. Za mě fajn víkendové čtení a naprostá spokojenost. Nic drastického, ale příjemné mrazení bylo. Určitě sáhnu i po ostatních - opět ze zvědavosti.

07.06.2021 5 z 5

Zaříkávačky Zaříkávačky Emanuela Valentini

Na Zaříkávačky jsem se moc těšila. Krásná obálka, slibná anotace, nicméně jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Styl psaní byl příjemný, vše bylo popsáno tak akorát, ale přece jenom jsem čekala něco jiného. Vlastně ani ne tak jiného, jako něco konkrétního právě o těch "zaříkávačkách". Těšila jsem se na léčebné praktiky a na samotné příběhy lidí kteří je navštěvovali se svými problémy, zda jim zaříkávačky dokázaly pomoci či nikoliv. Začátek slibný, ale pak se děj ubíral jiným směrem. Škoda. Z tohoto důvodu ubírám dvě hvězdičky.

08.10.2021 3 z 5

Setkání v soumraku Setkání v soumraku Renáta Navrátilová

Mám ráda tajemno i napětí a proto jsem, dle slibné anotace, sáhla po této knize. Upřímně, čekala jsem docela jiný příběh a od poloviny knihy se s tím dost "prala". Na mě přemíra romantiky, která mě nutila přeskakovat celé věty. Popisy dokonalostí nejsou to, co v knize hledám. Ale každý to máme jinak ;-)

30.07.2021 2 z 5