Kateřina1011 Kateřina1011 komentáře u knih

Dvě ženy Dvě ženy Beate Hellmann

Pěkná knížka. Zajímavé téma. Hodně důvodů k přemýšlení. Určitě si přečtu i Lařin příběh.

20.08.2014 4 z 5

Kdyby lásky neměl Kdyby lásky neměl Marie Holková

Na pohled skromná knížka je plná laskavého vyprávění o nádherném člověku s obrovským srdcem.

14.08.2014 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Krásné téma, krásně zpracované. Moc se mi líbilo, jak je situace popsaná z pohledu všech zúčastněných. Jak každý z vypravěčů ukázal svůj úhel pohledu, popsal své důvody,... Pak je opravdu těžké soudit, když chápete i toho druhého. A konec je jedna velká, pro mě naprosto nečekaná, facka.

12.08.2014 5 z 5

Miluje mě! Miluje mě! Wayne Jacobsen

Nádherná knížka, ke které se určitě vrátím.

12.08.2014 5 z 5

Ježíš Ježíš Walter Wangerin

Tak nevím. Ano, evangelium je možné rozšířit o popisy postav, jejich charakterů, dobových událostí, popisy krajiny, ...a na to jsem se moc těšila. Ale některé pasáže byly nekonečné.
Petr, Jidáš a Máří - ač jsem se hodně snažila si je představit tak, jak je vykresluje autor, byla jsem z nich úplně křečovitá...nedokázala jsem mu uvěřit.
Marie, maminka, která se při vynesení rozsudku nad Ježíšem směje, byť zoufale a bezmocně,...no nevím.
Mrzí mě to, ale na téhle knížce bylo víc toho, co mi vadilo než toho, co se mi líbilo.

12.08.2014 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásná knížka, která si podle mě naprosto zaslouží titul bestseller. Jedinou větou mě autor dokázal rozesmát, jedinou větou rozplakat, jedinou větou mě doslova přišpendlil a donutil číst dál. Nespočet krásných slov, jejichž spojení jsem si opravdu vychutnávala. Vyprávět válečný příběh z pohledu Smrti byl nápad geniální, vždyť kdo jiný toho o válce může říct víc... Konec mě posadil na zadek. To jsem nečekala. Nemám ale pocit, že se autor snažil "donutit" čtenáře k slzám. Slzy k válce prostě patří a takové konce taky.

08.08.2014 5 z 5

Leotina zahrada Leotina zahrada Francine Rivers