Leotina zahrada

Psychologický román pro ženy vypráví o tragickém omylu v životě staré ženy, která na sklonku života vzpomíná na svůj nelehký úděl. Čtyřiaosmdesátiletá hrdinka žije opuštěná, odkázaná na pomoc sociální péče a těžce nese zkázu zahrady, která byla celý život její jedinou radostí a útočištěm a o kterou se už nedokáže starat. Vlastní úspěšné děti o ni neprojevují zájem, přestože ona stále doufá, že se situace změní. Nečekaná návštěva vnučky, která po odchodu z domova touží babičku poznat, prozáří hrdinčin život a je pro ni příslibem, že se dočká i smíření s vlastními dětmi. Vzájemné vztahy v rodině jsou však těžce narušeny mnohaletým mlčením a mladá citlivá dívka musí vynaložit nesmírné úsilí, aby přiměla svou matku podívat se na minulost jinýma očima....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93129/leotina-zahrada-SAF-93129.jpg 4.323
Vydáno, Ikar (ČR)

Leota’s garden

Kniha Leotina zahrada

Karcoolka2210
05.03.2017

Ďalšia super kniha z pera pani Rivers. Nemohla som ju položiť z ruky. Bolo to veľmi citlivé a pravdivé spracovanie náročných tém vzťahov v rodine, odpustení, načúvaní, ... Mladá Annie ukázala, že život viery žitý naplno je životom radosti. Odporúčam.

Malinche128
04.01.2017

Pekná kniha avšak pre mňa to malo strašne pomalý spad... Miestami bola strašne nudná.... Ako myšlienka tej knihy bola pekná avšak zdĺhavo a nudne napísaná.

TaLu
08.11.2016

Již je to několik let, kdy jsem přečetla tuto knihu, ale od té doby jsem ještě nenarazila na takto silně popsaný příběh stárnutí, bilancování, hodnocení, lítosti a touhy po vyřešení a smíření vztahů na sklonku života. S úžasem jsem sledovala, jak autorka zpracovala problém eutanazie v souladu s mým přesvědčením. Co všechno se ještě dalo říci a již se nemohlo !

Kateřina1011
04.08.2014