Kdyby lásky neměl

Kdyby lásky neměl
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36235/kdyby-lasky-nemel-36235.jpg 4 10 10

mirektrubak
11.07.2024

Biskup Stojan je zde vykreslen tak jednostranně pozitivně, až se mi zdá, že se bezděky stává svojí vlastní parodií či karikaturou, jakýmsi obrazem katolické mirkodušínovské dokonalosti. Považuju takhle přepálenou prezentaci za docela nešťastnou a nevhodnou, dokonce i v knížce, která je určena dětem. Biskup Stojan, který má reálné zásluhy na přibližování kléru lidem a jehož prostá laskavost jistě není vymyšlená, si podobnou hagiografickou přeoslavnost nezaslouží, myslím.

Atisa
04.02.2024 5 z 5

Útlá knížečka, o které jsem věděla, ale asi bych si ji nebýt čtenářské výzvy nepřečetla. Jsou to prostá vyprávění z života Antonína Cyrila Stojana. Kdyby byli všichni takoví jako on, bylo by Boží království na zemi - takto se to v knížce píše. Líbilo se mi, že ačkoli byl arcibiskup, poslanec, senátor, stejně zůstal prostým lidem blízký - šel pěšky místo, aby jel autem apod. Tohle si myslím, že je cesta i pro církevní představitele dneška.

Jana512
09.06.2021 5 z 5

Charismatické postavě Dr. Antonína Cyrila Stojana je věnována tato kniha. Ukazuje nám otcovskou tvář velkého lidumila, olomouckého arcibiskupa. Narodil se v chudé chaloupce v Beňově na Hané. Po celý život miloval lidi, pomáhal jim jako kněz i poslanec v nelehké době 1. světové války. Vytvořil podmínky pro obnovu našich poutních míst - Svatého Hostýna a Velehradu. Na Velehradě, místě, které tolik miloval, spočívá nyní jeho mrtvé tělo v Královské kapli. Knížka je proložena i humornými příběhy, protože jimi se snažil nadlehčit každou situaci.

Kateřina1011
14.08.2014 5 z 5

Na pohled skromná knížka je plná laskavého vyprávění o nádherném člověku s obrovským srdcem.

Marie Holková
česká, 1908 - 2002