Kdyby lásky neměl

Kdyby lásky neměl https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36235/kdyby-lasky-nemel-36235.jpg 5 9 3

Atisa
04.02.2024 5 z 5

Útlá knížečka, o které jsem věděla, ale asi bych si ji nebýt čtenářské výzvy nepřečetla. Jsou to prostá vyprávění z života Antonína Cyrila Stojana. Kdyby byli všichni takoví jako on, bylo by Boží království na zemi - takto se to v knížce píše. Líbilo se mi, že ačkoli byl arcibiskup, poslanec, senátor, stejně zůstal prostým lidem blízký - šel pěšky místo, aby jel autem apod. Tohle si myslím, že je cesta i pro církevní představitele dneška.

Jana512
09.06.2021 5 z 5

Charismatické postavě Dr. Antonína Cyrila Stojana je věnována tato kniha. Ukazuje nám otcovskou tvář velkého lidumila, olomouckého arcibiskupa. Narodil se v chudé chaloupce v Beňově na Hané. Po celý život miloval lidi, pomáhal jim jako kněz i poslanec v nelehké době 1. světové války. Vytvořil podmínky pro obnovu našich poutních míst - Svatého Hostýna a Velehradu. Na Velehradě, místě, které tolik miloval, spočívá nyní jeho mrtvé tělo v Královské kapli. Knížka je proložena i humornými příběhy, protože jimi se snažil nadlehčit každou situaci.

Kateřina1011
14.08.2014 5 z 5

Na pohled skromná knížka je plná laskavého vyprávění o nádherném člověku s obrovským srdcem.

Marie Holková
česká, 1908 - 2002
1992  87%Terezka Martinová
2010  88%Čao, Niku!
1991  93%Kdyby lásky neměl
1992  80%Tvář plná světla
2013  91%Matka Vojtěcha

Kniha Kdyby lásky neměl je v