KateCullen

Krátky druhý život Bree TannerovejKrátky druhý život Bree TannerovejStephenie Meyer

Je dobře, že Stephenie napsala i o Bree, aby tak všichni věděli, že "zlí upíři" nejsou vždycky zlí. Bree měla velmi poutavý příběh a i když jsem veděla, jak to skončí, přála jsem si, aby žila :)

25.10.2011

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceEmily Brontë

Zvláštní, jak člověk na začátku hlavního hrdinu neboli Heathcliffa miluje a doufá, že se mu všechno podaří, uprostřed knihy ho nenávidí a nejraději by ho vymazal z povrchu zemského a na konci ho přijme takového, jaký je a je rád, že se snad setkal s Kateřinou.

02.03.2012

RozbřeskRozbřeskStephenie Meyer

Rozbřesk spolu se Stmíváním jsou nejvyvedenější. Byla jsem vážně překvapená, že Bella bude mít dítě a že se do ní Jake otiskne?? Úžasné!! :)

PředurčenáPředurčenáKristin Cast

Další super díl - jen mi přijde, že knížky jsou čím dál tím tlustší a přitom se tam pořádně nic neděje - SPOILER za tenhle díl se tam vlastně stalo jen to, že vyvolali kruh a spatřili smrt Zoeyiny mamky, Refaim neumřel a to je všechno... Ale vypadá to, že se blíží tak nedočkavě vyčkávaná konečná bitva, kde se všechno rozuzlí.

16.09.2012

FináleFináleBecca Fitzpatrick

Hezké zakončení, ale chyběla tomu taková ta třešnička na dortu. Nora s Patchem se stále za něčím honili, pořád něco vymýšleli a pro mě to nemělo takový šmrnc, jaký bych od posledního dílu očekávala.
SPOILER: Co se týče Nefilim, nevíme, co se s nimi stalo dál. Jestli někdo přežil, jak budou řešit otázku Chešvanu v dalších letech, kdo se postaví do čela... A s padlými anděli jsem trochu zmatená - znamená to tedy, že všichni zmizeli a na Zemi zůstal pouze Patch? Nebo se jich takhle osvobodilo víc?
Ale na druhou stranu, o překvapení se postarala Vee. Kdo by to byl čekal, že bude Nefil taky? A potom, jak Patch získal cit do těla...

07.01.2013

Aréna smrtiAréna smrtiSuzanne Collins

Kniha, která naprosto vtáhne do děje a donutí vás dočíst to až do konce. Říkala jsem si, že nějaké pobíhání po lese a snaha zachránit si život mě moc bavit nebude, ale opak byl pravdou. Nechápu, jak autorka může psát tak čtivě a napínavě...
SPOILER: Jsem zvědavá, jak to dopadne mezi Katniss a Peetem - na jednu stranu fandím Peetovi, člověk si ho během čtení prostě oblíbí. Na druhou stranu ale chápu Katniss, která skoro všechny city k Peetovi jen hrála za účelem přežití a teď se musí rozhodnout, a k tomu ještě něco cítí k Hurikánovi, ale neví přesně, co to je. Autorka nás určitě ještě bude hodně napínat, jak to mezi nimi dopadne.

19.01.2013

Kříž u potokaKříž u potokaK. Světlá (pseudonym)

K tomu není co dodat. Byl to natolik strhující příběh, že jsem měla husí kůži. Evičku si nešlo nezamilovat, a proto jsem s ní prožívala její zamilovanost, problémy i slzení, ačkoliv jsem seděla třeba zrovna v knihovně. Světlá opravdu dokáže popsat všechno tak, aby se to člověku dostalo pod kůži a opravdu ho to vnitřně zasáhlo - a to i po sto padesáti letech.

02.11.2017

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. K. Rowling (pseudonym)

úžasná knížka, u některé pasáže jsem si pobrečela...

23.01.2011

ProbuzenáProbuzenáKristin Cast

SPOILER Stevie Rae a Refaimovi to přeju - jsem ráda, že se aspoň v noci může proměnit v normálního kluka. Co se týče Zoey, jsem zvědavá, jak se postaví proti Neferet, protože to, že se odstěhovali do podzemí, jim nějak moc proti ní nepomůže. A když se ve Škole noci objevila Nyx, jen jsem valila oči, že se konečně ukázala i ostatním mláďatům :)

08.01.2012

TichoTichoBecca Fitzpatrick

Opět knížka nezklamala. SPOILER To, jak Nora ztratila paměť, bylo originální - kdyby autorka popisovala, jak ji drželi tři měsíce někde v kobce, by mě asi nebavilo, ale takhle to přeskočit a potom se ohlížet zpátky... super!

26.01.2012

InheritanceInheritanceChristopher Paolini

Nemám slov... úžasné zakončení celého Odkazu Dračích jezdců.
- kdyby se Paolini někdy nudil, může dle libosti navázat a pokračovat dál - mně osobně by to nevadilo.

20.05.2012

Zlatá lilieZlatá lilieRichelle Mead

Dechberoucí pokračování úžasné série. Nejvíc se mi líbilo, že hlavní hrdinka nespadala do škatulky, kde se holkám z kluků podlamují kolena a jsou z nich úplně paf - měla přítele a nezažívala s ním nic neobyčejného - příjemná změna.
SPOILER: Co se ale týče poslední kapitoly, nejraději bych Sydney propleskla a řekla jí, aby se okamžitě vrátila. Sice má zakázáno mít jakýkoliv vztah s vampýrem nebo dhampýrem, ale prostě... je jasné, že k sobě patří, tak doufejme, že Richelle je na konci příběhu opravdu spojí. A pokud jde o Adriana, nemůžu si stěžovat. Je to prostě můj oblíbenec s nálepkou "bad boy", čímž je ještě víc sexy. Jakmile jsem ho viděla spolu se Sydney, začala jsem se usmívat jak měsíček na hnoji :)
Uvidíme, jak ještě dopadne milostný trojúhelník (nebo spíš čtyřúhelník) Jill, Treye, Angeline a Eddieho. Držím palce Eddiemu, aby mu to vyšlo s Jill, i když se tam teď nachomítla Angeline.
S Bojovníky světla nás autorka ještě určitě několikrát překvapí, co provedou, stejně jako s profesorkou Terwilligerovou, která si pro nás připraví ještě hodně kouzel. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu!

30.12.2012

Otec Kondelík a ženich VejvaraOtec Kondelík a ženich VejvaraIgnát Herrmann

Skvělé, skvělé, prostě skvělé. Všechny postavy jsou tak příjemné a milé, všichni se chovají opravdu uvěřitelně. Zřejmě každá dívka, co to čte, si vzpomene na časy, kdy takhle tatík proklepával jejího přítele a kdy se přítel snažil co nejvíce zapůsobit na rodiče :)

22.11.2017

HostitelHostitelStephenie Meyer

Knížka mě hned pohltila a prostě jsem musela číst dál a dál, dokud jsem ji nedočetla. Musím říct, že mě ke konci rozbrečela, myslela jsem, že ji nechají umřít...

29.01.2011

Poslední oběťPoslední oběťRichelle Mead

Úžasné zakončení, SPOILER jen mě štve, že Rose nezůstala s Adrianem - seděl mi k ní víc :/
A taky že Taša zabila královnu? Vůbec jsem tomu nechtěla uvěřit!!
Přišlo mi to ale takové nedotažené - co se stalo s Tašou? Odsoudili ji a zabili, nebo je jen ve vězení? A co Jill? Zůstane u dvora nebo ji Lissa pošle hned po korunovaci pryč?
Ale opravdu povedené, škoda, že je konec série, i když se prý chystá volné pokračování :)

27.04.2011

VyhorenáVyhorenáKristin Cast

Podařený díl, vypadá to, že už se schyluje k závěrečné bitvě...

12.07.2011

Twilight: Sága a její postavy v proudu časuTwilight: Sága a její postavy v proudu časuNancy Ruth Reagin

Knihu jsem si zakoupila s domněním, že je napsána Stephenií Meyerovou a očekávala jsem něco podobného jako je Oficiální ilustrovaný průvodce Stmívání. Potom jsem ale zjistila, že je to od jiného nakladatelství než Egmontu a že to napsal někdo jiný (já vím, asi jsem se měla pořádně podívat :)).
Knihu jsem tedy začala číst. Ze začátku mně upoutala jen jedna kapitola, ty další už byly nezajímavé - těžká slova, odbíhání od tématu... - takže jsem jen jezdila očima po řádcích a nevnímala slova. Bylo pro mě těžké odolat pokušení odhodit knihu do kouta a nechat ji tam. V polovině knížky se to rozjelo, ale i tak už se to nedalo zachránit.
Také jsem tam našla několik chyb - autorka zřejmě ráda mění data a jména, neboť jednou psala, že se Edward přeměnil v upíra 1928, jindy zase 1918 (to je správně) a pro jistotu to radši ani nezaznamenala do časové osy. To samé dělala i se jmény - že Carmen dokáže roztrhnout jakékoliv vztahy kromě lásky je špatně (to dělá Chelsea).
Takže kniha mě bohužel zklamala - i když jsem zažraný fanoušek do Stmívání, tohle se mi nelíbilo.

18.08.2011

Čtyři poslední věciČtyři poslední věciPaul Hoffman

Nemám slov. Prostě úžasné!

06.11.2011

Prokletý maturiťákProkletý maturiťákStephenie Meyer

Příběhy o nadpřirozených bytostech mám ráda, ale tohle se moc nepovedlo. Čekala jsem, že se autorky spojí a napíší jeden příběh dohromady (já vím, aby se shodlo 5 lidí, to asi jen tak nejde) nebo aspoň že každá napíše jednu svou kapitolu, ale takhle to bylo... prostě jako povídky. Některé byly dobré - třeba od Lauren Myracle Kytička na ruku, měla v sobě něco, co mě oslovilo, ale jinak takové nic moc. Ale třeba jednou, až se budu nudit a nebudu mít co číst, po ní určitě sáhnu a přečtu si ji znovu.

08.01.2012

Přesýpací hodinyPřesýpací hodinyC. Gray (pseudonym)

SPOILER Chytlo za srdce, když Bianca umírala...

12.02.2012

MájMájKarel Hynek Mácha

Četla jsem ho dvakrát - poprvé jako povinnou četbu asi v sedmé třídě a potom na střední. Když jsem to četla poprvé, nerozuměla jsem tomu ani slovo, nepochopila jsem děj... prostě si myslím, že nechávat to číst na základní škole je blbost. Ale na střední, když už je člověk víc uvědomělý, je to hračka přečíst a musím říct, že mě to i oslovilo :)

20.09.2012

VykoupeníVykoupeníLauren Kate

SPOILER: Tak trochu mě zklamaly ty relikvie - zjistí, že původní socha je někde pod mořem, ale proč ne, skočí do vody bez jakéhokoliv přísunu kyslíku a hned na první pokus ji najdou. To samé s Dee - nevědí vůbec, kde by mohli druhou relikvii najít, ale Luce jen něco zahlédne a okamžitě se k ní dokáže dostat.
Ale od smrti Gabbe a Molly - což mimochodem byla veliká škoda, že zemřely - to mělo spád. Hlavně ta scéna, kdy Luce zjistila, že musí zabít Dee... u té se mi chtělo brečet - ale v tramvaji plné lidí jsem se to snažila potlačit :).
Čekala jsem, že všichni budou žít šťastně až navěky na svém růžovém obláčku, ale to jsem se jaksi spletla. Jejich rozhodnutí, že se stanou smrtelníky a ani se možná nikdy nepoznají, mě šokovalo. Naštěstí se opět setkali a my se dozvěděli o pár starších postavách z knížky, ale není to ten klasický happy end, ze kterého by všichni skákali radostí do stropu, spíš si říkám, jaká je to škoda, že už se v žádném dalším životě nepotkají, že je to naposledy :)

22.11.2012

Bezpečný přístavBezpečný přístavNicholas Sparks

Zajímavá četba, byla jsem překvapená, jak autor dokázal popsat Kevinovu rozpolcenou povahu.
SPOILER: To s Jo se mi ale zdálo už moc přehnané - že si ji po celou dobu jen představovala? Nevím, ale kdybych o sobě něco takového zjistila, bála bych se, co přijde dalšího...

14.02.2013

0.4 – Soumrak civilizace0.4 – Soumrak civilizaceMike Lancaster

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Magnetofonové pásky a obálka knihy mi sice napověděly něco málo, ale stále jsem nevěděla, co od toho čekat. Ale začetla jsem se a vyrazilo mi to dech. Je popsaná jako normální příběh, žádné vědecké termíny ani složité věci na pochopení, ale přesto obsahuje obrovskou myšlenku.
SPOILER: Člověka opravdu donutí zamyslet se nad tím vším, jestli to náhodou není pravda. Při pasáži, kde Danny popisoval věci, které vidíme jen chvilkově periferním viděním nebo máme pocit, že někdo za námi stojí, ale přitom ne, jsem měla husí kůži a neubránila se pocitu, jestli knížka není opravdu pravda. Představa, že zde existují lidé, které nemůžeme vidět ani s nimi mluvit, ale oni nás vidí a přitom se s námi nemůžou spojit, je opravdu fascinující, ale zároveň děsivá. Jen tak se asi té myšlenky nezbavím. Říkám si, jestli ty pásky opravdu existují nebo je to všechno fikce, která je ale opravu důmyslně a dopodrobna vysvětlena.

24.05.2013

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling (pseudonym)

Prostě nostalgie. Návrat ke starým hrdinům a dokonce i k těm, které bychom už správně neměli potkat. A jsem ráda, že něco takového vyšlo, protože pravého fanouška to znovu vtáhne, ať je příběh jakýkoliv.

26.09.2016

Návrat z podzemíNávrat z podzemíRoderick Gordon

skvělá knížka, ale už jsem myslela, že bude konec, jenže to vypadá na další díl... ne, že by mi to vadilo :)

14.01.2011

NávratNávratLisa Jane Smith

Nevím, čím to je, ale poslední díl se mi nelíbil. Čtvrtý jsem ještě nějak skousla, ale zdá se mi, že se to čím dál tím víc zhoršuje...

23.01.2011

Dívka, která si hrála s ohněmDívka, která si hrála s ohněmStieg Larsson

Četla jsem to jedním dechem, musím říct, že tenhle díl je lepší než 1., tady se dozvím něco víc o postavách...

HostitelHostitelStephenie Meyer

Originální příběh, miluju knihy od Meyerové :).

KrysařKrysařViktor Dyk

Perfektní kniha - dostali jsme ji jako povinnou četbu. Nejdřív jsem si říkala, že to bude nic moc, ale jakmile jsem se začetla, nedokázala jsem se odtrhnout...

20.04.2011