KatarínaK. KatarínaK. komentáře u knih

Království Království Jo Nesbø

Má první kniha od Jo Nesbo. Děj i místo,do kterého je zasazen, se mi líbil. I když mi přišlo nereálné, jak by tolik zločinů, během krátké doby, bylo neodhaleno. No, budiž. Vadily mi, místy zbytečně rozvláčné pasáže, úvahy a rozhovory o ničem. Proto se mi první čtvrtina knihy četla velmi těžce. Kdyby kniha měla o 150 - 200 stran méně, jistě by ji to prospělo. Můžu říct, že jádro bylo fajn, ale jako celek, to pro mě byl jenom lepší průměr. I když vztah mezi dvěma bratry byl zajímavý a bavil mě.

03.01.2021 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Andrew Mayne a jeho Theo Cray nejsou pro mě. Přečetla jsem Šelmu, Teorii vraždy bych si dobrovolně neotevřela. Jelikož mi byla dána darem,na konec jsem se do ní pustila.Zklamání to bylo ještě větší než u Šelmy. Autorův styl vyprávění na mě působí,jakoby psal na stránky co ho zrovna napadne. Není to promyšlené. Ale je to jistě tak přitažené za vlasy,že ani sci-fi žánrem bych to nenazvala. A ty konce bez konce? Postava Theo Cray je pro mě geniální vrták, který neuvěřitelně vyjde ze všeho bez poskvrny. Víckrát ne !

03.01.2021 1 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

" V hloubi duše Lata věřila Normě. A Ra v hloubi duše věřil Latě. " Tak skvěle napsanou knihu jsem již dlouho postrádala. Zapůsobil na mě neobyčejný, krásný i neuvěřitelně smutný příběh ženy s velkým Ž, Laty Brandisové. Kniha nám vylíčí život a poměry v společnosti v Československu skrz téměř celé 20.století prostřednictvím Laty,její rodiny a dostihu Velké pardubické. Velmi zajímavé čtení. Mrzí mě, že střípků z života hraběnky Laty se zachovalo tak málo. O to větší je můj obdiv k autorovi, jak vše geniálně skloubil dohromady. Tento příběh mi nebyl neznámý, když jsem knihu otvírala. Hrobka rodiny Brandisů, kterou nemám daleko od domova, je zvláštní místo. A přivedla mě k tomu,abych se o této rodině něco dozvěděla.Kniha Nezlomná mi k tomu dopomohla mnohem více než jsem očekávala. Vřele doporučuji.

27.12.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha Věř mi od tohoto autora mi husí kůži přivodila. Ta přede mnou nikoliv. Přesto, že téma bylo fajn a kniha se četla lehce, hodnotím pouze jako lepší průměr.

10.10.2020 3 z 5

Tajný přítel Tajný přítel Chris Mooney

Detektivní thriller,který příjemně zaplní jedno volné odpoledne. Příběh pěkně promyšlený, lehce se čte a chvílemi je i napínavý. První půl se mi líbila, druhá mě trochu zklamala. Charaktery postav byly pro mě málo vykreslené, jací vlastně opravdu byli? Vyšetřovatelka Darby neměla žádné city? Zavraždí jejího kolegu a ... ? Žádný šok, žádný smutek a šup jako profesionál jde udělat obhlídku jeho těla. Naopak vraha Waltera Smithe mi bylo občas až líto. Stát se mně to samé jako jemu v dětství, asi bych také nebyla psychicky úplně v pořádku. Celkově kniha špatná nebyla, ale jsou lepší. 3,5*

27.09.2020 3 z 5