Karciina Karciina komentáře u knih

Zajatá královna Zajatá královna Alison Weir

Tentokrát se nesetkavame s příběhem, který by se ubíral od narození Eleonoře, ale až od chvíle, kdy se setkává s o 11 let mladším Jindřichem Plantagenetem. Za něj se později, po rozvodu s francouzským králem Ludvikem, provdává. Jindřich následně získává anglickou korunu, a jejich společná moc a říše nemá obdoby. Jindřich má ale milostné aféry, a k manželce, která podporuje jeho syny proti němu, je později víc a víc krutý, až ji nechává na dlouhé roky zavřít.
Pro mě to bylo další zklamání, nic uchvacujícího, opět spíše horší oddych.

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Celkově je téma knihy zajímavé, protože mi přijde, že z tohoto období je to samý Jindřich a jeho ženy, nebo Alžběta. Ale o Janě Greyové nic moc.
Kniha je psaná z pohledu několika osob, což rozhodně přidává na zajímavosti, ale celkově je to spíš takový horší oddych. Dobře je uvedena manipulace rodiči v té době.

Hate List Hate List Jennifer Brown

Na Hate List, loňskou novinku od Fragmentu, jsem se docela těšila. No, a nedopadlo to moc dobře. Myslím, že kniha krásně ukazuje to, k čemu až šikana může dojít, a rozhodně by neměla minout hlavně náctiletou generaci. Hlavní postava, Valerie, mi tak nějak nesedla, nedokážu říct přesně proč, nejspíš hlavně z důvodu její naivity. Co mě ale hodně mrzelo je to, jak málo prostoru dostal Nick. Nevíme vlastně moc, co se mu honilo v hlavě, a jak ho ovlivnilo přátelství s Jeremym.

Obálka by se mi i líbila, bohužel nejsem moc fanda postav na obálce, z důvodu narušení představivosti.
S otevřeným koncem jsem spokojená, přesto došlo i k uzavření a vyřešení některých věcí.

27.09.2019 2 z 5

České smoothie - Kuchařka s duší České smoothie - Kuchařka s duší Kateřina Kuranova

Skvělá inspirace, doporučuji.

06.06.2017

Nečekaně vévodkyní Nečekaně vévodkyní Valerie Bowman

Velmi předvídatelná kniha. Vše se dalo od začátku více méně očekávat. Dobré pro oddychové čtení.

05.06.2017