kakaol kakaol komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. Můj problém při čtení byl, že jsem se místy zamotala do děje a chvilkama se ztrácela mezi otec/dcera a opačně... Moc se mi líbilo hraní si s konci a začátky kapitol, celá knížka mě skutečně bavila, příběh byl skvělý.
4* dávám protože nemám ráda otevřené konce.

13.07.2021 4 z 5

Kompletní lidské tělo Kompletní lidské tělo Alice Roberts

Perfektní knížka, napůl trošku anatomický atlas, s popisky psanými velmi zábavnou formou :-)
Koupila jsem si ji náhodou, zaujala mě v regálu na pohled, pak jsem ji k mému překvapení využila v anatomii na VŠ ;-)

21.12.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha by měla být povinná na základní škole. Úžasné, autobiografické, strhující. Na této a obecně na většině knih o drogách a násilí stále čekáte, kdy ta hlavní postava přestane, kdy se probere, až pak si uvědomíte, že čtete o světě 13ti leté holky. Film netvoří v tomto případě ani 10 procent knížky. Rozhodně doporučuji přečíst.

29.04.2014 5 z 5

Kniha čtena jako "povinná četba" protože maturita se neúprosně blíží...
Některé pasáže byly (očima studentky čtoucí povinnou četbu) poměrně nudné, nad některými momenty mi zůstával rozum stát - převážně v místech promluv pana Brenskeho. Možná i pro tyto momenty Lustigem popisované jen jakoby nic jsem se rozhodla přečíst i jeho sbírku povídek Démanty noci a byla jsem mile překvapena. Po dlouhé době jsem si totiž přečetla něco doopravdy neuvěřitelného. Něco tak neskutečně skutečného, až z toho mrazí. Jsem zvědavá na Ditu Saxovou...

29.04.2014 4 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Do knihy jsem se začetla velice rychle, je neuvěřitelné, do kolika situací se dostává takový "průměrný ind".
Myslím, že nejlépe lze dojmy z knihy shrnout takto: "Víte, my chudí taky dovedeme klást otázky, na které jen tak někdo neodpoví. Vsadím se, že kdyby si takovou soutěž vymyslel někdo z nás, bohatí si ani neškrtnou. Já sice nevím, jakou měnou se platí ve Francii, ale zato můžu naprosto přesně říci, kolik bere lichvář z vedlejší ulice. Netuším, kdo jako první stanul na měsíci, ale dobře vím,kdo u nás v Dháraví rozjel načerno vypalování cédéček. Kdybych se Vás na to zeptal, dovedla byste odpovědět?"
Rozhodně stojí za přečtení.

09.10.2013 5 z 5