kačka567 kačka567 komentáře u knih

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Je to v kategorii sci-fi, takže nemá smysl ubírat hvězdičky za nereálnost. Příběh byl velmi čtivý a napínavý, tedy přesně takový, jaký jsem čekala dle recenzí.

22.03.2022 5 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Už dlouho jsem nečetla knihu, u které by se mi ježily chloupky na zátylku a chvílema jsem zapomínala dýchat. Na začátku si autorka čtenáře jen tak lehce oťukává, ale jak se blíží konec, je to prostě čím dál víc hustý. Tři dějové linky příběhu neublížily, naopak, vše to do sebe nakonec krásně zapadlo.

Veronika mě celou knihu neuvěřitelně štvala, ale na konci jsem pro ni dokázala najít špetku pochopení. Kniha, která ve čtenáři vyvolá emoce k postavám, je dobrá kniha. A nadšená jsem také z konce té milostné linky, tam to káplo přesně na tu strunu, která mě baví.

07.11.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Knihu jsem si koupila v rámci Závisláckého společného čtení. Po přečtení recenzí se mi do ní vůbec nechtělo, ale nakonec jsem sama sebe přemluvila. Možná nejsem náročný čtenář, možná díky nízkému očekávání, kdo ví proč, mně se kniha líbila. Jen mě mrzelo, že má tak málo stran. Téma to bylo jiné, zajímavé, věřím, že by se dalo zpracovat lépe, ale to platí i o spoustě jiných témat. Proti knize nemám výhrady. Celá kniha, včetně konce, je tak nějak zajímavě šokující.

02.11.2022 5 z 5

Ve stínu války Ve stínu války Jarmila Stráníková

Byla jsem hodně zvědavá na to, jak se autorka popasovala s tématem 30leté války a přiznávám, že jsem se tohoto žánru trochu obávala. Nicméně už od první kapitoly mě kniha nadchla a hltala jsem každou stránku. Charaktery postav byly pestré a děj napínavý a zajímavý. Nemůžu jinak než dát nejvyšší hodnocení, je zasloužené.

20.04.2023 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Kniha byla čtivá, i když se v ní vlastně nic moc nedělo - sem tam někdo někoho zabil, ale nedělala se z toho věda. Líbila se mi, ale chápu i ty, kteří ji nedočetli. Je to jako koprovka - někdo ji miluje a někdo nenávidí, záleží na chuti každého čtenáře.

10.07.2022 3 z 5

A jak se vám líbím teď? A jak se vám líbím teď? Holly Bourne

Nejdřív jsem knize dala jen 3 hvězdy, ale jak plynuly dny, musela jsem o ní pořád přemýšlet a nakonec jsem své hodnocení upravila.
Kniha je na začátku taková nemastná neslaná, ale postupně se v ní rozvíjí myšlenka, která je podle mě spoustě lidí velmi dobře známá - opustit partnera a riskovat, že zůstanu navždy sama a nebo se raději dál trápit v nešťastném vztahu?
I když to není zrovna můj oblíbený žánr, jsem ráda, že jsem knihu přečetla a doporučuji ji svým kamarádkám. :)

21.04.2022 4 z 5