Kacenka_B Kacenka_B komentáře u knih

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Výborná kniha, která mě ihned pohltila. Jsem veliký fanoušek 2.sv.v. a tím pádem jsem knihu přečetla během chvilky. Nejvíce mě dostal konec tohoto příběhu. Byl zvláštně napsaný, avšak ze závěru jste ihned vycítili, jak vše tragicky dopadlo.

16.09.2017 4 z 5

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Tato kniha je velmi zajímavá. Četla jsem ji už, když jsem byla malá a v podstatě to pro mě bylo velké ponaučení. Dočítáme se v této knize o dánské modelce, která trpí anorexií. V knize jsou výborně popsané fyzické, ale i psychické problémy hlavní postavy. Za mě jednoznačně výborná kniha na toto téma.

15.09.2017 4 z 5

Jsem ráda, že se konečně dozvídám pravdu o známém "sériovém vrahovi" Siriusi Blackovi, který je ve skutečnosti kmotrem HP a dobrým člověkem (kouzelníkem). V tomto díle už pomalu začíná jít do tuhého a za to jsem strašně ráda. Nádherně popsané zvládnutí všech Hermioniných předmětů pomocí Obraceče času a vznik Pobertova plánku. Z filmové série je Vězeň z Azkabanu mým nejméně oblíbeným dílem, avšak po přečtení knižní předlohy jsem změnila názor.

14.09.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

J. K. Rowlingová vytvořila něco tak úžasného, že se vůbec nedivím, že to pohltilo tolik lidí. Osobně jsem viděla první filmy, ale postupně doplňuji vzdělání o Harrym Potterovi. Svět kouzelníků mě natolik pohltil, že jsem ráda, že autorka vytvořila i další fenomén, kterým je Prokleté dítě.
V tomto díle se poprvé setkáváme s viteály, které mě velice zajímají.

14.09.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První díly Harryho Pottera jsou více psané pro děti, hlavním důvodem je, že jsou Harry a jeho přátelé ještě dost mladí. Kniha se mi velice líbila, zjistila jsem mnoho nových informací, které ve filmu nejsou. Z tohoto důvodu dávám knize pět hvězdiček.