Káča Máča Káča Máča komentáře u knih

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Ze začátku jsem měla velký problém se stylem, jakým je celá kniha napsaná - a to formou zpráv, dopisů a e-mailů. Brzy se mi ale povedlo přizpůsobit se a dokázala jsem se začíst do děje. Celkově se mi děj líbil, kniha je čtivá a svým způsobem nápaditá. Skvělá oddechovka :).

10.02.2016 4 z 5

Devátý život kočky Devátý život kočky Claire Bessant

Pěkná a poučná kniha pro majitele koček. Nicméně se mi zdálo, že některé informace se až příliš často opakovaly.

29.01.2016 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Moc pěkný a nápaditý příběh, který předčil mé očekávání. Pravděpodobně sáhnu i po další autorčině tvorbě :).

21.01.2016 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Váhala jsem, jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. Pro mě žádná sláva, asi jsem čekala víc. Zdálo se mi, že se většinou točil příběh ve smyčce Travisovy choleričnosti a a absolutní nerozhodnosti Abby, která většinu času nevěděla, co vlastně chce. Taky mi vadilo mírné fantazírování, protože nepředpokládám, že by se takový příběh mohl odehrát... Ale budiž, dočetla jsem až do konce a zůstala naživu :D.

11.01.2016 3 z 5

Průšvihářky Průšvihářky Jacqueline Wilson

Moje první knížka, kterou jsem od Jacqueline četla :). Právem odstartovala moje naprosté nadšení z této autorky a jejích knížek.

05.07.2015 4 z 5

101 strategií jak se nezbláznit v šíleném světě 101 strategií jak se nezbláznit v šíleném světě Arnold Allan Lazarus

Úžasná kniha, dokonce jsem vynaložila velké úsilí k tomu, abych jí ještě vůbec sehnala, protože se mi jí nechtělo vracet do knihovny. Nicméně podařilo se, knihu jsem sehnala v jednom ze skladových doprodejů a patří mezi mé nejoblíbenější. Rozhodně to není knížka, která by se měla číst od začátku do konce. Naopak by v ní měl člověk hledat konkrétní problém, který ho trápí a o tom si krátkou kapitolku přečíst ;). Je napsaná jednoduše, neobsahuje příliš složitých a pro průměrného člověka těžko pochopitelných výrazů. Za mě jasná jednička!

26.11.2014 5 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Knížku jsem nemohla ani dočíst. Nejspíš je to mnou, ale očekávala jsem něco zcela jiného podle popisů a vychvalování knížky. Možná nejsem schopna ji pořádně docenit, ale dost jsem se během čtení nudila, díky zdlouhavým popisům a celkové nezáživnosti. Ale povinná četba je hold povinná četba ;).

10.10.2014 2 z 5

Vlčice a dívka Vlčice a dívka Henri Loevenbruck

Všechny díly jsem četla asi jako třináctiletá holka :), můžu jen doporučit, protože jsem každý díl doslova hltala. Na všechny knížky, co jsem kdy četla, si rozhodně nepamatuji, ale tahle mi utkvěla v paměti asi napořád :).

21.07.2014 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Fajn čtení, taková oddechovka :). Sice mi občas dělalo problém samotné čtení díky stylu, jakým je knížka napsaná (nespisovná čeština plná puberťáckých slangů), ale jinak fajn. Knížku jsem přečetla s úsměvem na rtech, párkrát jsem propukla v neřízený smích (k mé smůle většinou ve vlaku), takže knížka splnila svůj účel. Další díly si asi přečtu :).

21.07.2014 3 z 5