kaca.ka kaca.ka komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Něco tak čtivého a ujetého jsem už dlouho nečetla. Ujeté to bylo na můj vkus trochu nad míru, ale za to, jak příběh krásně ubíhal a byl sestavený, se mi to krásně kompenzuje. Jednu hvězdu strhávám jen za převídatelnost některých postav resp. jejich rolí v příběhu.

22.02.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pro mě byla kniha ve výsledku docela zklamáním. Od podobných thrillerů toho člověk nečeká moc - nějaké to napětí a čtivost. Kniha se četla skoro sama, to ano. Ale pokus o vystavení napětí byl pro mě příliš urputný a umělý. Všechny zvraty byly dost na sílu, postavy divné a úplný závěr pro mě až zbytečný.

10.01.2018 3 z 5

Sestra Sestra Jáchym Topol

Kniha mě naprosto pohltila a zahltila a očarovala a .... A vlastně nevím, proč. Je to hrozně těžké čtení, mám tendence ji číst extrémně rychle, až ani nevnímám a musím se nuceně brzdit. Považuju ji za svou nejoblíbenější knihu, protože mě prostě dostala absolutní syrovostí. Současně si ale nemyslím, že je nutné zažít rané devadesátky, aby ji člověk pochopil a zorientoval se, stačí jen nějaká otevřenost době, historii. Btw - knihu jsem dočetla jen jednou, víckrát jsem nezvládla.

07.06.2017 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Knihu jsem nechápala, celkem se mi dařilo vcítit se do role Daniela - Kdo má pravdu? Kdo nemá? Něco sedí a něco ne. A pak do sebe všechno zapadlo a nečekané vysvětlení se našlo. Jen by mi závěr ještě víc seděl, kdyby byly dosavadní role některých postav víc osvětlené.

11.07.2016 4 z 5

V lesích V lesích Tana French

Za mě hodně zajímavé a poutavé hlavně během čtení - nedostatky jako zbytečné okecávání a divně použité "mystické" jevy jsem si uvědomila až po dočtení knihy a ve výsledku mi tedy až tak nevadí. Kniha ve mně občas vyvolávala dost strach, který mě ale bavil.

16.05.2016 4 z 5