JustDreamer JustDreamer komentáře u knih

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

O knížce bych nevěděla, kdybych náhodně nenarazila na ukázku filmu. Jsem přesně ten člověk, který když najde ukázku filmu, který mě zaujme a je natočen podle knížky, tak já si prostě tu knížku musím přečíst. Přiznávám se, že i přesto, že ukázka tady toho filmu se mi hrozně líbila, nad knížkou jsem váhala. Namlouvala jsem si, že knížka s tímhle tématem se mi nebude líbit. Film v kině jsem nestihla, a tak jsem si zašla koupit knížku. Nelituju ani jediného slova, které jsem v téhle knížce přečetla!! Knížku jsem četla jedním dechem. Totálně jsem se do Simona zamilovala a zamilovala jsem se do jeho osobnosti, do jeho povahy a prostě do celého Simona! Jen škoda, že nejsem jeho typ....jak už je zmíněno v recenzi zezadu knížky:D Asi jsem divná, ale já jsem celkově dojímavý člověk...prostě jsem na konci bulela. Člověk nemůže za to, jak se narodí. Když ale má skvělou rodinu a přátelé, vše je přesně tak, jak má být. Děkuju spisovatelce, že zdůraznila něco takového.
Dle mého názoru, do filmu nemohli obsadit herce, který by se k Simonovi hodil víc. Úplně mi k té roli seděl a nevím co všechno. Film byl sice trochu jiný, ale to tak prostě bývá. Ale ve finále mi přišlo, když jsem si vše dala dohromady, bylo to to samé. Hodně často bývám naštvaná, když film natočený podle knihy je jiný než kniha, ale v tomhle případě jsem byla spokojená. Asi nemusím dodávat, že i film mě dojal:D
Ve svých 18-ti letech tuhle knížku všem doporučuju!!

03.07.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Přijde mi, že čtenáři po přečtení Hvězd očekávali od dalších knížek od Greena veliké očekávání a to i já. Knížku jsem dostala k Vánocům hned po vydání, přečetla jsem půlku prvního příběhu a potom na knížku z neznámého důvodu zapomněla. V polovině letošního jara jsem dostala obrovskou potřebu přečíst si nějakou knížku o lásce určenou pro teenagery. V mé knihovničce jsem měla jen jedinou nepřečtenou knížku a to byla tady tahle. Název neodpovídal ročnímu období, ale knížku jsem si vychutnala na maximum. A naprosto přesvědčivě oznamuji...nadšená! Nechápu, co mě předtím přimělo tuto knížku odložit. Hrozně se mi líbil ten nápad - propojit tři příběhy a přesto byl každý jiný. Dočítám se, že hodně čtenářům se nejméně líbila
povídka Archaanděl prasátek, ale já tady tenhle příběh žrala ze všeho nejvíce. Ale co si budeme - sto lidí, sto názorů:)) V knížce se nevyskytovaly žádné převeliké hluboké myšlenky, takže pro mě ideální:) Doporučuju!

29.08.2018 4 z 5

Podzim, na který nezapomenu Podzim, na který nezapomenu Robin Constantine

Tuhle knížku jsem dostala od své kamarádky k narozeninám se slovy: "Snad se ti bude líbit." Cože? Líbit? Tu knížku jsem si zamilovala! Nejsem moc velký fanoušek knížek, kde jsou kapitoly z pohledu dvou hlavních hrdinů, ale v tomhle případě mi to nevadilo...to by snad ani jinak nešlo. Bylo to psáno tak zvláštně dokonalým způsobem. Knížku jsem přečetla během čtyř dnů, a to je u mě co říct. Nejsem člověk, co by dokázal jen tak přečíst knížku, která se mu nelíbí. Mně se knížka musí doopravdy líbit, abych se do ní dokázala ponořit.
Na začátku knížky jsem se do Graysona úplně zamilovala a jak se to pomalu vyvíjelo, byla jsem na něj naštvaná a měla jsem myšlenky typu: "Jak to mohl dělat? Proč tak lže? Mluv pravdu." Jenže potom mě omámila myšlenka, že každý má právo na to, aby se pokusil žít nový a lepší život:))
Abych pravdu řekla, Wrenina kamarádka Mads mi přišla tak trochu nesympatická. Ale ne ve zlém, jen jsem skoro nikdy nesouhlasila s jejími názory.
Děkuju své nejlepší kamarádce, že díky ní se mi dostala do rukou tahle knížka!! Ach bože, naprostá dokonalost.

31.08.2018 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Kniha mě vůbec neoslovila, nic ve mě nezanechala. Četla jsem všechny knihy od Greena přeložené do češtiny kromě té nejnovější a tahle se mi líbila nejméně. Povahy postav mi přišly zvláštní, děj byl dle mně o ničem. Byla bych si tu knížka nekoupila, ale třeba jen půjčila nebo tak, asi to ani nedočtu. Asi jsem po přečtení Hvězd a Papírových měst čekala něco víc. Hodně, ale opravdu hodně mi vadila ta matemtika...já v ní sice nevynikám, ale prostě mi to přišlo přehnané. A ty poznámky pod čarou...občas jsme je vynechávala. Do teď nechápu, jak si to Colin vše vypočítával, ale to je možná chyba ve mně. Nechci tvrdit, že knížka je špatná, ale ona asi nebyla stvořená pro mě:))

04.07.2018 1 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Od Johna Greena jsem četla všechny jeho knihy, které byly přeložené do češtiny kromě té nejnovější a naprosto s čistým svědomím oznamuji, že tahle je u mě na prvním místě! Sice mě zklamal konec...vlastně mě zklamal hodně, protože jeli pro člověka a nakonec prostě nic. Ale já v tom vidím spíše to přátelství, jak spolu drželi. I přesto, že Ben byl dá se říct, takový podivín, dohromady tvořili skvělý tým:D Co spolu prožívali a všechno okolo. Přijde mi, že plno spisovatelů zapomíná na to, že i v knížkách o lásce by mělo být zdůrazněno, že i přátelství je důležité. Část, která se mi líbila nejvíce je asi ta, jak na konci jeli autem a vše okolo:D
Co se týče filmu, byla jsem děsně, ale opravdu děsně naštvaná!! Nevím, přišlo mi, že plno věcí tam bylo vymyšleno, domyšleno a hodně tam toho chybělo, hodně toho bylo změněno...můj názor. Ale knížka neměla chybu. Doporučuju!

03.07.2018 4 z 5