jula23 jula23 komentáře u knih

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Knihou jsem byla nadsena. Chvili mi trvalo, nez jsem se zorientovala v postavach, uvodni vycet postav byl moc zahusteny, nakonec jsem ho ani necetla, ale pak, kdyz jsem se zacetla, cetla jsem jednim dechem.
Kniha je napsana krasnou reci, dobre prelozena. Je propracovana psychologicky- mluvi se v ni uprimne o tajnych, nekdy take negativnich zakoutich nejprve divci , pak zenske duse a zenskeho pratelstvi. Zajimave je take to, jak prichazely s dobou zmeny do zivota obyvatel zaostale chude ctvrti Neapole, jak se s nimi ruzni lide vyrovnavali. Pribeh je zajimavy.
Kniha neni ,,cernobila”, i po precteni jsem nad ni hodne premyslela. Kdo ale ceka jen ctivy pribeh s happyendem, nebude asi nadseny.
Myslim, ze patri mezi knihy, na ktere uz nikdy nezapomente.
Mimochodem, mam uz prectene vsechny 4 dily , skvele, jen ve 4. jsem mela zpocatku pocit, ze uz to takove nebude, pak ale opet spokojenost.

30.03.2018

Silná kniha.Zajimave zpracovana.Ruznorode osudy a motivace k životu o samote.. Co se děje s lidskou psychikou, jak se rozsiruje vnimani, premysleni, napojeni na prirodu.. Co je pro přežití člověka v divočině opravdu dulezite? Asi si to přečtu znovu.

02.04.2018 5 z 5

Americká elegie Americká elegie James David Vance

Doporucuji, jimavy příběh mladého muže - autora-, který vyrostl ve zchudle, bývalé industrialni oblasti USA,. Zabývá se způsobem zivota, rodinnými vztahy, negativnimi vlivy na deti a na jejich dospěly život., jak je těžké se z takového prostredi dostat ke vzdelani. Moc zajímavé!

31.03.2018 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Ctiva kniha, nenarocna, s neuveritelne jednoduchym vyresenim zapletek.

30.03.2018 1 z 5