jprst jprst komentáře u knih

Jak jsem se mýlil v Miloši Zemanovi Jak jsem se mýlil v Miloši Zemanovi Martin Komárek

Tohle není až tak překvapivé, když si uvědomím, jakou cestou a kudy Martin Komárek k pomyslné slávě novináře přišel... nestyda.

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Dobrý příběh, pobavil jsem se, ale na druhou stranu si dám trochu pauzu od autorových knih. Mám totiž pocit že při hodnocení jeho knih začínám být neobjektivní a současně cítím, že autor nám servíruje příběhy tak, jak vycítil, že je čtenáři očekávají.

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Komentovat je asi zbytečné, autor má prostě zmáknuté, jaké příběhy dokážou čtenáře zaujmout a tak jim to dokáže dát. Tím nijak nesnižuji autorovu tvorbu, my to rádi čteme a tak autor nám to napíše. a rád...

22.12.2022 4 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Stále ještě slušný díl, ale přece jen začíná vykazovat známky nastavované kaše.

22.12.2022 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Promyšlený a napínavý příběh, žádná hluchá místa nebo odbočky, jen ten Bergman mi jaksi nesedí...

Hon na medvídka Hon na medvídka Zdeněk Lahoda

Vyvedená česká detektivka, která potěší především příznivce detektivních příběhů z prvorepublikové doby.

Láska a smrt odvážného střelce Láska a smrt odvážného střelce Zdeněk Lahoda

Prostě dobrá česká detektivka s obyčejným lidským inspektorem Láskou umístěná do doby těsně předválečné.

Král v žlutém rouše Král v žlutém rouše Raymond Chandler

Jsou knihy včetně povídkových, které by v knihovně příznivců tzv. americké drsné školy chybět neměly a tato je jedna z nich. Za špičku v této sbírce povídek bych asi označil povídky Král ve žlutém rouše a Nevadský plyn.

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Vydařený thriller, napínavý, mrazivý, parádní a nečekaný závěr, pro mně prostě prima počteníčko a pozvání k dalším dílům.

Tarzanova smrt Tarzanova smrt Josef Nesvadba

Tuhle sbírku povídek jsem četl kdysi před "dávnými" časy, nedávno jsem si ji připomněl se zjištěním, že některé povídky ani s odstupem času neztratily na své aktuálnosti.

Tarzanova smrt Tarzanova smrt Josef Nesvadba

Tajná zpráva z Prahy Tajná zpráva z Prahy Josef Nesvadba

Tohle mi jaksi nesedlo, ale chyba byla asi u mne, s tímto druhem literatury, bohužel, poměrně často poněkud zápasím.

22.12.2022 2 z 5

Případy pro poručíka Slídila Případy pro poručíka Slídila Marcel Deli

Výstižné a současně humorné, i když někde i tak trochu na husí kůži. Za obzvláště vydařené považuji Případ dušičkový vzhledem k povedeným scénám na nočním hřbitově. I Případ zamčeného pokoje není až tak marný, ostatní bych ohodnotil jako slušný průměr.

Tajné zbraně třetí říše Tajné zbraně třetí říše Zbyněk Válka

Publikace nepřináší takřka žádné nové informace, ale jejím kladem je soustředění těchto informací v míře dostatečné pro čtenáře, kterému dostačují jen ty základní.

22.12.2022 4 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Kdo tohle v dětství nepřečetl, tak se dost ošidil, ale i v dospělosti je to parádní četba, ke které se rád občas vracím, je to jedna z těch, na které se prostě nezapomíná.

Prérie Prérie James Fenimore Cooper

Poslední sice dojímavá, ale podle mého názoru nejslabší část celé pentalogie, i když ji mám ve své knihovně,není to nic, k čemu bych se někdy vracel.

Průkopníci Průkopníci James Fenimore Cooper

Vzpomínám si, že tento díl některé mé kamarády otrávil natolik, že následující díl již odmítali číst. Neměl jsem tehdy stejný názor, nemám ho ani dnes, ale i já považuji teto díl za autorův výrazně nejslabší, nicméně k přečtení je.

Stopař Stopař James Fenimore Cooper

Poněkud slabší pokračování Příběhů kožené punčochy, ale v době, kdy jsem tyto příběhy jako kluk hltal, mi to až tak nepřipadlo. S odstupem času mám přece jen náhled trochu jiný, ale čtyři poctivé hvězdy to hodí.

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Pro mne docela děs, když si vzpomenu, kdy jsem četl tuhle knihu poprvé, ale rád se k ní občas vrátím, i když možná spíše z nostalgie. Ale pro nás v klukovských letech to byla jedna z knih, které mezi námi kolovaly, četly se mnohdy pod lavicí a hodně tvrdě konkurovaly "Timurovi a jeho partě", což byl zase oblíbenec naší "soušky učitelky".

22.12.2022

Lovec jelenů Lovec jelenů James Fenimore Cooper

Jedna z knih, které jsem shromažďoval pro své potomky.Pro mé děti to představovalo oblíbenou četbu, u vnuků jsem ale dost narazil, tedy ne že by nečetli, ale jejich výběr knih je prostě jiný. Oba sice knihu na mé doporučení přečetli, ale jejich komentář ve stylu: "No, dědo tohle...?", prostě hovoří za vše. Pro mne to ale svůj půvab neztrácí a určitě se na ni zase někdy mrknu.