JosefW JosefW komentáře u knih

Řeka Ohře v bájích a pověstech Řeka Ohře v bájích a pověstech Petr Hlaváček

Inu, svým způsobem velmi nevyrovnaná kniha. Báje a pověsti mám poměrně rád, avšak ne vždy si se všemi padnu do oka. A to je i případ této knihy. Některé příběhy byly pohodové a zaujaly mne, jiné už však tolik ne.
Ve výsledku ale uděluji čtyři hvězdy a to za celkový dojem, ke kterému přispěly i ilustrace a to, že dva z příběhů se týkají přímo Žatce. :-)

26.09.2016 4 z 5

Žatec Žatec Petr Hlaváček

Trochu opožděně dopisuji komentář i k této knize, kterou mám ve své knihovničce již několikátým rokem. V této knize naleznete nejen povídání o historii královského města Žatce, ale také velikou spoustu nádherných dobových fotografií. I po několikáté si stále velmi rád prolistuji stránkami a proto nemohu jinak, než trvat na svým pěti hvězdách. Pro žatečáka skoro povinnost vlastnit tuhle knihu.

26.09.2016 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Nejlepší ze tří knih o kouzelnickém světě, které jsem po ukončení Harryho sedmidilného dobrodružství četl. Knihy Famfrpál v průběhu věků i Fantastická zvířata byly sice pěkné, avšak na Bajky Barda Beedleho nemají.
Samotné bajky mne bavily, přičemž nejvíce asi ta o třech bratrech. Nicméně, na pět hvězdiček to rozhodně není. Být kniha poskládána jen z bajek (a že by jich mohlo být více), neváhal bych, avšak takhle to je "jen" za čtyři hvězdy.

25.09.2016 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Mé pocity z knihy jsou takové smíšené. Ano, je to i kvůli tomu, že Pán Zla byl poražen. Přeci jen, koho by to také nějak nepoznamenalo, že je tomuto dobrodružství konec...
Inu, jak už je možné povšimnout si zmínek o uspěchanosti finále v předešlých komentářích, i já musím vyjádřit své dojmy ohledně poměrně rozvleklého popisu putování a následného kvapného konce. Závěrečné události v Bradavicích, respektive celá poslední třetina příběhu by si byla bývala zasloužila rozšířit klidně o pár stránek, možná i kapitol.
Kniha se mi ale i tak líbila a tu pětihvězdu jí rozhodně udělím, ačkoli rozhodně se nejednalo o nejlepší díl série. Až si budu chtít přečíst nějakou vcelku pohodovou knížku ze světa kouzel, určitě sáhnu po Tajemné komnatě či Vězni z Azkabanu. :-)

23.09.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Nuže, Harryho čtvrtý rok ve škole čar a kouzel se mi už nelíbil tolik, jako pro mě nepřekonatelné dva předchozí. Vážně nemohu jinak, takové jsou prostě mé dojmy.
Už dříve jsem zaslechl od několika svých kamarádů o tom, že od čtvrtého dílu se filmové zpracování čím dál tím více odklání od knižního originálu. Inu, musím uznat, že tyto zvěsti byly pravdivé. Ne snad, že by se film, který znám poměrně dobře, odlišoval v zásadních věcech hlavní dějové linie, nicméně...no, prostě, pokud jste četli, budete zřejmě tušit, co se mi právě honí hlavou.
Oproti předchozím třem dílům nám děj i události poněkud potemněly. To by ale snad samo o sobě nebylo na škodu. Avšak, ačkoli jsem vlastně dostal, co jsem chtěl - více informací o kouzelnickém světě - nemohu ve výsledku říci, že mne kniha nadchla stejně, jako tomu bylo při čtení již zmíněných dvou předchozích.
Ze smíšených pocitů mi tedy vychází vcelku jasná čtyřhvězda. Svým způsobem jsem byl více než spokojen, na druhou stranu už to pro mě nebyla tak parádní oddychová jízda.

11.09.2016 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Na tuhle knížku a vlastně i autora jsem narazil nedávno a víceméně náhodou. A víte, čemu se divím? Že jsem na vše nepřišel dříve! Příběh Jurského parku v knižní podobě se mi velmi líbil. Oproti filmu, jež znám léta, jsou některé postavy vykreslené poněkud jinak, takže ze začátku může být člověk krapet mimo, ale celkem rychle si přivyknete. Dvakrát jsem se začetl natolik, že najednou padla čtvrtina knihy (na mě nezvyklé). Už teď se těším na pokračování, které mám již připravené. :-)

08.02.2016 5 z 5