Johny van M. Johny van M. komentáře u knih

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Návrat k Hladovým hrám by byl fajn, ale zde jsou samotný hry spíš v pozadí. Celkově mě příběh moc nevtáhl a stěžejní romance mi přišla skoro až trapná. Osekat to o všechny ty pasáže s jídlem a zpíváním (a neustálý opakování jmen mi přišlo už taky za hranou), vzejde z toho solidní novela (ale víc písmen, víc peněz) a mě by čtení místy až neštvalo. Ale knížku jsem nejenže neodložil, naopak jsem si celkem užil finální twist a transformaci postavy Snowa a to šílený tempo posledních cca 50ti stran.

13.07.2022 3 z 5

Hellraiser Hellraiser Clive Barker

Hellraiser je klasika, který svym způsobem škodí mnohem známější, dnes už kultovní Barkerův film (+ další 2 solidní pokračování). Na druhou stranu, nevidět cenobity v podobě, jak si je představoval přímo Barker, moje fantazie by na ně asi nestačila. Hodnotim pouze Hellraisera, tak jak vyšel v r. 2021 (bez kritizovaný druhý povídky).

22.09.2021 5 z 5

Mimo prostor a čas Mimo prostor a čas Clark Ashton Smith

Tohle byl velmi zajímavý objev a přesto že sbírka obsahuje spoustu průměrných (nebo lehce nadprůměrných povídek), je tam i hromada vynikajících kousků a jako celek jsem si knížku náramně užil. Proto plný počet *.

19.08.2021 5 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Má to pěknej obal a název, obsah je ale takovej zvláštní. Jestli O’Rourke baví tenhle styl nebo to jsou jen perverzně-sexuální touhy starý panny, na kterou nikdo nevlezl nevim, ale spíš bych tipoval druhou možnost. Prostě mi nějak ty sexuální/znásilňovací pasáže přišly děsně nevěrohodný. Hodně toho chtělo dovysvětlit a popsat trochu naturalističtěji, v násilí a mučení být víc originální a klidně ještě přitvrdit. 2,5*

09.07.2021 3 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Nepamatuju si na knihu, která by se mi četla líp. Soumrak jsem si fakt užil.... ale ten závěr? Néééé!

10.03.2016 4 z 5

Noc až navěky Noc až navěky Guillermo del Toro

Pro ateistu je bibliká tematika něco, co naprosto srazilo tuhle výbornou sérii. Přesto pořád dobrý čtení.

18.08.2012 4 z 5