Jitush Jitush komentáře u knih

Memento Memento Radek John

Moje první kniha s touto tématikou. Velmi dobře se mi četla a líbilo se mi, že to není žádná slaďárna, jakože se hlavní hrdinové vzpamatovali, přestali brát drogy a žili šťastně až do smrti, ale že opravdu popisuje reálný pravděpodobný příběh a hlavně konec těchto lidí.

15.04.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tato kniha je prozatím to nejhorší, co jsem četla a poprvé jsem u ní litovala svého nepsaného pravidla dočíst každou již rozečtenou knihu do konce. I kdybych si jí četla výhradně kvůli porno námětu, ani tak by u mě neuspěla. Scény se sexem byly nudné (a bohužel dost časté) a z věty "Udělej se pro mě, bejby" se mi chce zvracet.
Také nechápu, jak by někdo v dnešní době mohl být tak naivní jako Ana, která by se dala touto vlastností přirovnat možná k dnešní jedenáctileté dívce. Ještě horší však byla její "vnitřní bohyně" a detailní rozebírání všeho, co se týkalo Christiana a toho, co řekl, udělal nebo neudělal. Bez těchto úvah a již uvedených nudných sexy scén by kniha mohla mít cca 100 stran a ještě by se u ní čtenáři tak nenudili. Kdybych nevěděla, kdo je autorem této knihy, tipovala bych to na nějakou nadrženou patnáctku, která právě objevila kouzlo sexu.

15.04.2013 1 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Pěkná romantická knížka. Děj sice trochu slabší a předvídatelný, ale jako oddych mezi dvěma napínavými detektivkami je ideální.

13.02.2013 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Knihy z válečného prostředí sice nejsou zrovna mé oblíbené, ale tato kniha mě doslova dostala. Když si vybavím nějakou z povídek, musím se usmívat. Určitě jsem tuto knihu nečetla naposledy. :)

Doktoři Doktoři Erich Segal

Jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četla. Velmi čtivá a prostě úžasná. Určitě nebude poslední, kterou jsem od tohoto autora četla. :)

14.01.2013 5 z 5

Yorkshirské povídky Yorkshirské povídky James Herriot (p)

Úžasný autor a skvěle napsané povídky, které vás vtáhnou do děje a nenechají vás knihu odložit. :))

14.01.2013 5 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Skvělá kniha! Jako všechny od tohoto autora. :-))

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Moje první kniha, kterou jsem četla od těchto autorů a nejspíše nebude poslední. Kniha je napínavá od začátku do konce, naprosto mě vtáhla do děje, a i když nepatří k nejslabším co se týká počtu stran, měla jsem jí přečtenou během pár dní. :-))

14.01.2013 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Kniha byla strhující jako ty předešlé od Dana Browna. Čtenář je držen v neustálém napětí, což je přesně podle mého gusta ;) Jen některé popisné pasáže by mohly být kratší.
Reakce na Mišulenka: Protože ten Malach nečekal, že by Langdona v tom jeho sklepě někdo našel a tím pádem by tam zemřel hlady nebo žízní ;)

28.05.2012 5 z 5