jitka5135 jitka5135 komentáře u knih

Děla z Navarone Děla z Navarone Alistair MacLean

Naproste prekvapeni. Kniha by me nezaujala, nevybrala bych si ji, nemela jsem naladu na valecne tema a vubec nemusim namet "diverzanti jsou do akce". Zacala jsem cist, protoze tu lezela a cekala jsem, ze prvnich 10stran me ujisti, ze to cist nemam. Dej knihy se odehrava v podstate behem ctyr dnu..a za tuto dobu jsem ji precetla. Uzasne, strhujici, nabite,..pokud vahate, nevahejte.

30.04.2024 5 z 5

Karel Veliký Karel Veliký Marcel Jullian

Bylo to super, děj má spád, postavy jsou živé, lidské. Žádná historická smyšlenina. Doporučuji.

20.12.2023 5 z 5

Nevzdávat se naděje - Jedna žena, 90 000 změněných životů Nevzdávat se naděje - Jedna žena, 90 000 změněných životů Hawa Abdi

Krásná, krutá, poučná, neuvěřitelná kniha. O lidské síle, zodpovědnosti, odvaze, hlouposti, krutosti, válce,... Autorka píše čtivě, příběh má spád, logiku, sílu. Doporučuji.

18.12.2023 5 z 5

Pevnost devíti věží Pevnost devíti věží Qais Akbar Omar

Krásná, čtivá, jasně psaná kniha o hrůzách, válce v Afgánistánu, kobercích, historii a současnosti. Doporučuji.

18.12.2023 5 z 5

Vražda o Velikonocích Vražda o Velikonocích Lee Harris (p)

Zklamani..navzdory predchozim hodnocenim. Placata, neverohodna postava vysetrovatelky, stale se opakujici zjistena fakta, nemam rada rozuzleni, ktere nelze predpokladat. Po dalsi knize autorky nesahnu. Nuda.

29.12.2021 1 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Hltala jsem, hltala, nedalo se prestat,..ani radek nebyla nuda. Neskutecne.

Lesk a bída kurtizán Lesk a bída kurtizán Honoré de Balzac

Nebylo to snadne..neni to jen tak kniha rychla, jasne podana, jednoducha, primocara. Dlouhe a detailni popisy okoli, postav, predmetu,...ale to uz k hlubokemu zazitku patri. Ctenar musi myslet

25.07.2021 4 z 5

Lid bílé klisny Lid bílé klisny Mary Mackie

A me se to libilo..trochu romantika, vykreslene - samozrejme castecne jen fantazie autorky - ritualy a jine pojeti sveta a bohu. Na pozadi se schyluje ke katastrofe jejich sveta. Libilo!

Jasnější než tisíc sluncí Jasnější než tisíc sluncí Robert Jungk

Cekala jsem tezke cteni o vedcich a vede, ale byl to jen tezko uveritelny, ctivy a necekane pojaty pribeh...vubec nevadi, ze konec znate. Skvele.

Kateřina Zaháňská Kateřina Zaháňská Helena Sobková

Velice zajimava kniha, uzasny vhled do zivota slechty. Fascinujici popis Videnskeho kongresu! Jako by v plesovych satech tancila vevodkyne primo pred nami...

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Tohle by se melo cist povinne!! Nezapomenutelna kniha. Doporucuji kazdemu, kdo snad vaha.

30.06.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Není to nejlepší kniha, co jsem kdy četla...ale je sakra dobrá. Prvni kapitola pomalu a pak už to jelo!

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Jsou knihy, na ktere se nezapomene...toto je jedna z nich.

Karel Veliký Karel Veliký Marcel Jullian

Velmi vydarene, ctive, historicky verna knizka o muzi, ktery zmenil rad Evropy. Libilo!

Průhled z Pohořelce Průhled z Pohořelce Alena Vrbová

Lidsky, citlivě i trochu humorně, historicky zasazené příběhy, dějiny jednoho starého domu a jeho okolí. Krásná sebevědomá čeština zkušené autorky. Pohlazení po duši.

Prokletý rod Prokletý rod Sharan Newman

Dobré, čtivé, napínavé..pro mě překvapení.