JirkaKolář JirkaKolář komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Předfinále jsem si zopakoval před Zatměním. Úžasné, temné. Sic předvídatelné od poloviny, tak pořád v bočních linkách a nuancích supr chytlavé a čtivé. Díky za Jo :-)

21.06.2023 5 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

(SPOILER) Kniha je útlá, nudná, slohově na úrovni druhého ročníku žáka střední školy se spoustou klišé, upachtěných dialogů. Nechci hledat v rádoby sci-fi nějaké složité logické konstrukty, ale alespoň trošku konzistence v příběhové lince by neškodilo. Těžko to označit za literaturu, bohužel. Jediné zajímavé na knize je vcelku zdařilý booklet. Jestli nejste sektářský zastydlý infantilní antivaxer a obdivovatel autora parazitujícím na strachu lidí (dnes už ze všeho), tak si po přečtení knížky položíte jednoduchou otázku PROČ??? A je jedno jestli budete pokračovat...tak kniha vznikla nebo... jsem ji četl atp. Vzhledem k "úrovni" knihy si ji autor musel vydat sám - není se čemu divit. Literárně hodnotím odpadem, za obálku bych jednu hvězdu dal, ale nakonec ... PROČ? Kniha pravděpodobně stejně skončí v propadlišti dějin, stejně jako (na strachu občanů vyžebrané) miliony korun z účtu Zdravého foŕa, které si autor a jeho spřízněný advokát nenápadně stále odčerpávají z transparentního účtu dva roky nečinného spolku.

21.06.2023 odpad!