jh666 jh666 komentáře u knih

Hříchy minulosti Hříchy minulosti Joseph Michael Straczynski

Po takřka dvou letech, kdy jsem tento komiks zahlédl v jednom knihkupectví, jsem ho konečně uviděl znovu. Tentokrát byly prachy, takže se konečně ocitl v mé sbírce. Přečetl sem ho jedním dechem. Už Straczynskiho Návrat se mi moc líbil, ale tady vsadil na temnější notu. A dopadlo to naprosto dokonale. Deodato vše podtrhl skvělou kresbou, takže nelze jinak než 100%. Určitě nejlepší Spider-man, který česky vyšel.

Temné děsy Temné děsy Paul Jenkins

Asi je to tím, že nemám Batmana tak načteného, ale mě se tahle kniha ohromně líbila. Ke koupi mě tedy motivoval i poměr tlouštka/cena, který je u české NEW 52 nejlepší, ale zaujal mě příběh. Varice na Alenku mám rád a poslední sešit s pohledem Pařáta na noc sov se mi líbil také. Na Snydera to nemá, ale pořád jsem plně spokojen.

Pomsta Green Lanternů Pomsta Green Lanternů Geoff Johns

Konečně jsem se odhodlal koupit si první book s Green Lanternem a rozhodně nelituji. Všechny tři příběhy mají něco do sebe. Je pravda, že první táhnou nahoru hlavně hosté (Green Arrow a Batman), ale poslední příběh je bezchybný. Někomu můžou vadit tři různí malíři. Podle mě to vůbec nevadí, protože si na novou kresbu zvyknete během tří čtyř stran.

Ezekielův návrat Ezekielův návrat Joseph Michael Straczynski

Můj třetí Spideyho book od Straczynskiho a opět je skvělý. Na rozdíl od Návratu a Hříchů minulosti jsou nám zde předloženy hned 3 příběhy, což není na škodu, když jsou opravdu povedené. Příběh s krejčím je nejvtipnější, i když z posledního panelu ty znalé trochu zamrazí. Příběh s Lokim je výborný a ukáže nám odvrácenou stranu boha klamu. Pak je tu malá jednohubka ze života Petera a MJ a pak konečně přijde pravda o Ezekielovi, která fakt stojí za to.

Green Arrow: Rok jedna Green Arrow: Rok jedna Andy Diggle

Na komiksového Greena Arrowa jsem se těšil od chvíle, kdy jsem zjistil, že u nás vyjde. Takže ho mám po 12 dnech doma a jsem nadšený. K příběhu prostě nemám, co bych vytkl, naprosto famózní. Ať už se jedná o Oliverův opilecký exces, jeho vývoj na ostrově nebo závěrečnou bitvu. Na kresbu jsem si sice musel chvíli zvykat, ale když jsem do ní konečně pronikl, doslova jsem jí propadl. Každému, kdo o koupi uvažuje, vřele doporučuji. Snad to není poslední Green Arrow, který u nás vyšel.

Šťastné narozeniny Šťastné narozeniny Joseph Michael Straczynski

Straczynski zkrátka umí. Je pravda, že poslední sešit trochu kazí dojem, ale nikdo vás ho nenutí číst. Zbytek knihy se pak povedl na výbornou. Úvodní epizodka o nečekaných následcích nám ukáže i druhou stranu zásahů super hrdinů, což je zajímavé. Ale samozřejmě, to nejlepší je centrální příběh, který nám ukáže Peterovu minulost i budoucnost. A ta budoucnost, no radši si to přečtěte. 90 % (bez posledního příběhu 100 %)

Vládce duchů Vládce duchů Derek Meister

První dva díly byly velmi povedené, ale závěr trilogie je opravdu senzační. Autor vás nechává až do konce v napětí. Změny stran a všechno, prostě bomba. :-)

30.12.2013 5 z 5

Garfield si dává do nosu Garfield si dává do nosu Jim Davis

Garfield je prostě nej kocour na světě. U všech stripů se minimálně uchechtnete a u víc jak poloviny se rozesmějete na celé kolo. I když mě trochu děsí, že v některých stripech jsem se poznal.

11.12.2013 5 z 5

Počátek Počátek Geoff Johns

Můj první svazek od DC, a první DC komiks, který jsem četl v češtině. Poprvé jsem byl nadšený, ale když jsem si přečetl něco dalšího musím hodnocení snížit. Pořád trvám na skvělé kresbě (dvoustrany!!!) a akce je dobrá. Ale šlo to asi líp.

15.11.2013 4 z 5

Sídliště bohů Sídliště bohů René Goscinny

Četl jsem většinu Asterixů, kteří vyšli česky, ale tenhle je jednoznačně nejvtipnější. :D

15.11.2013

Skandál v Čechách a jiné případy Sherlocka Holmese / A Scandal in Bohemia and Other Cases of Sherlock Holmes Skandál v Čechách a jiné případy Sherlocka Holmese / A Scandal in Bohemia and Other Cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Tři skvělé povídky z pera A. C. Doyla. Popis Čech z titulní povídky je sice docela zavádějící, ale to nebrání požitku ze čtení. Druhá povídka sice neobsahuje nijak závratnou záhadu (na řešení jsem přišel asi po 10 stránkách), ale třetí povídka je opět vynikající.
95%

01.11.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nejnádhernější kniha jakou jsem, kdy četl.

27.07.2013 5 z 5