JezinkaJ JezinkaJ komentáře u knih

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Knihu jsem začala číst "jen na doporučení" a jsem z celé trilogie úplně ohromená. Čtu všechny tři díly v kuse za sebou a ještě mě to ani trochu nepřestalo bavit.
Začátek 20. století a první světová válka se přede mnou otevřely a já zírám a čtu a čtu. Určitě jedna z mých životních knih.

19.10.2015 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Trošku moc manipulace, možná míň uvěřitelné a víc prvoplánové, ale stejně jsem knihu četla a stejně se těším na další díly a doufám, že budou!

19.08.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Hořko-vtipný lidský příběh. Bála jsem se, že to bude satira a zatím? Brečím. :-) (občas) Za mě výborné hodnocení a to mám přečtenou třetinu.

03.08.2015 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Pro mě jsou Mlýny osudu nejlepší z celé série, která se mi ale také líbila. Na Mlýnech oceňuju nápad s další, související, dějovou linkou, přesunutou do Sovětského svazu. S nadsázkou lze říci, že je to: "na literaturu povýšená detektivka".

23.01.2015 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Jeden z nejlepších životopisů, který jsem kdy četla. Oceňuji i obraz doby a popis způsobu života. Kniha, ke které se hodně vracím. Stačí otevřít kdekoliv a prostě si číst.

13.01.2015 5 z 5

Bratrstvo probuzených Bratrstvo probuzených Jacques Attali

Sice mám ještě rozečteno, ale i tak je to pro mě jedna z top knih. Baví mě všechno, téma, příběh, jazyk.. Svou cenu má i zjištění, jak rychle a povrchně většinou čtu. U tohoto příběhu to není možné. Je třeba na chvíli "zapomenout na svět" a ČÍST. V textu je mnoho pro mě pozoruhodných informací, o které bych se nerada připravila.
Ačkoliv nejsem příznivcem historických románů, tenhle má za mě určitě pět hvězdiček.
Knihu mám půjčenou, a už teď vím, že si obstarám vlastní výtisk, ke kterému se budu nejspíš vracet.
A jen pro pořádek: Nebylo popraveno čtrnáct židovských občanů, ale čtrnáct občanů napříč všemi třemi základními náboženstvími, takže židé, křesťané i muslimové. Dokonce byl stanoven způsob usmrcení pro příslušníka té které víry. Přišlo mi to až symbolické.

13.01.2015 5 z 5