JessieM25 JessieM25 komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Vlastně ani nevím, jak tuto knihu okomentovat. Četla jsem po přečtení Osvětimské ukolébavky a upřímně, příliš mě nezaujala. Musela jsem se velmi přemlouvat, abych jí četla. Přibližně v polovině jsem však začala mít pocit, že na tehdejší podmínky je to už pomalu nereálné a četbu vzdala. Na toto téma jsem objevila mnoho zajímavějších knih.

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Tato kniha se mi dostala do rukou úplnou náhodou a to, když jsem dočetla jednu knihu a neměla po ruce jinou. Vběhla jsem do knihkupectví a tato mi padla do oka. A jsem ráda.
Velmi emotivní kniha, kterou jsem přečetla na jeden nádech, jak se říká. Neskutečně obdivuji hlavní hrdinku příběhu - mohla žít, mít svobodu, ale vzdala se života pro své děti.
Za mě mnohem lepší kniha než Tatér z Osvětimi.

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Přečetla jsem už dost knih na téma holocaust, příběhy těch, kteří přežili koncentrační tábory, ale žádná z knih mi nepřišla tak silná, až místy nechutná jako tato. Tím, že jí autorka sepsala krátce po osvobození jsou všechny její zážitky čerstvé a stále živé, což se odráží i v jejích slovech, z nichž mi bylo chvílemi smutno a špatně. Několikrát jsem měla chuť knihu odložit a nedočíst, ale nakonec jsem se k tomu přemluvila a dočetla. Doporučuji všem, kteří nemají slabou povahu a chtějí si přečíst opravdu "čerstvé" svědectví Hitlerova šílenství.

14.02.2020

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Kniha, která nikdy neomrzí. Příběh, který je nesmrtelný. Četla jsem novější vydání - tuším z roku 2010 a následně nedávno toto. Absolutně se to nedá srovnávat! Starší vydání je dle mého mnohem lepší a obsáhlejší. Nemluvě o dvou navazujících dílech, o který se dnes ví jen málo.

11.02.2020 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Hodně silná kniha! Dostala se mi před lety úplnou náhodou a to v rámci četby k maturitě. Přečetla jsem knihu na jeden nádech už jen proto, že mě toto téma velmi zajímá a přiznám se, že ačkoliv jsem již o holocaustu, nacistech a fungování koncentračních táborů přečetla opravdu hodně, tak z této knihy mi bylo velmi špatně. Obzvláště v částech, kde bylo popsáno, že zatímco v táboře lidé umíraly hlady a v pecích. velitel tábora si jen kousek odtud užíval rodinnou pohodu.
Je to dle mého jedna z knih, kterou by si měl přečíst skutečně každý a obzvláště pak dnešní mladá generace.

11.02.2020 5 z 5

Kdo bojuje, vyhrává Kdo bojuje, vyhrává Jana Ryšánková

Neskutečně silný příběh! Čte se na jeden nádech. Chvilkami jsem měla v očích slzy dojetí, jindy slzy smíchu. Je dle mého názoru super, když někdo takto sepíše svůj boj s něčím tak odporným jako je rakovina. Navíc, když se jedná o těhotnou mladou slečnu a vzácný nádor. Po přečtení tohoto příběhu mi najednou přijdou mé starosti zcela absurdní. Navíc mě tato kniha působila i velice pozitivně v tom smyslu, že kdo bojuje, opravdu dokáže vyhrát. Janička je neskutečně silná osoba, která s tou mrchou bohužel opět svádí boj, ale pevně věřím, že opět vyhraje! Přeci jen má ten nejlepší hnací motůrek a to Stellinku! :)

10.02.2020 5 z 5