jerabora jerabora komentáře u knih

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Je to svět Lovců stínů. Je to Cassandra Clare. Ale podle mě zatím nejslabší, co jsem od ní četla. Rozvleklé, opakující se, poněkud únavné v neustálých popisech (oči, vlasy, moře, denní doba... moc!). A vlastně se i dost opakující model zakázané/odmítané lásky. Nerealistické dialogy, nerealistické reakce postav, nepochopitelné...A pro mě velmi nesypatická hlavní postava - Clary a Tessa byly úžasné, každá jiná, obě skvělé. Emma je protivná namyšlená slepice (když to řeknu hodně otráveně). Budu číst další díly, ale už to není ono, bohužel =(

11.08.2018 3 z 5

Ztracený deník profesora z Essexu aneb podivuhodná zvířena Ztracený deník profesora z Essexu aneb podivuhodná zvířena Olga Černá

Skvělé. Roztomilá knižní jednohubka k pobavení. Zhltla jsem ji za večer, příjemně jsem se u toho pobavila, nic komplikovaného, ale zároveň nic hloupého. Koupila jsem si ji čistě pro radost, protože je i krásně udělaná, krásná obálka, krásné ilustrace, vtipný text.

24.05.2018 5 z 5

Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Iva Roze (p)

Jasmína: Proboha, jak můžete tak hloupý komentář vůbec napsat? Vždyť je tam jasně řečeno, že sex byl naprosto mimo diskuzi.

26.10.2016 4 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Historické romány čtu velmi ráda, ale je občas náročné vybrat dobrý a kvalitní. Tady jsem se asi nejvíc bála časového zařazení, osobně preferuji středověkou tématiku. Ale knížka byla fantastická. Chytila mě od první stránky, postavy byly vykresleny naprosto skvěle, prostředí, děj. Zápletka byla skvělá a vlastně naprosto uvěřitelná, i když se jedná o historickou fabulaci. Byly skvěle vykresleny postoje tehdejších lidí, jejich přístup k pověrám a strachům, procesy na čarodějnice. Dechberoucí, úžasné čtení, od kterého jsem se nemohla večer odtrhnout.

10.08.2016 5 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Občas člověk v knihovně popadne knížku s touhou po oddechovce, nenáročné, milé, něco před usnutím. Dala jsem tomu tři večery, dočetla jsem se do půlky, dál to fakt nešlo.
Autorka nemá ani tu NEJMENŠÍ představu o tom, jak vypadá středověk, jak se lidé chovají, jak jednají, jak mluví. A je mi úplně jedno, jestli jsou nesmrtelní, kouzelní, nebo jacíkoliv. Celkové pojetí bylo nejhlubší úrovní odpadu, jaká se mi kdy dostala do ruky. Postavy ploché, předvídatelné, autorka nechápe ani základy nepřímé charakteristiky, všechno je naservírováno přímo pod nos, ideálně to sama o sobě pronáší přímo hlavní hrdinka. Postavy se chovají naprosto nemožně, naprosto nepřípustně na svojí dobu (a to i lidi na ulici), nosí nevhodné oblečení, říkají naprosto nevhodné věci (vypařit se z večírku?! vážně?!). Události se dějí, jen aby se staly, bez hlubšího smyslu, děj neutíká, podivně se plácá, autorka nechápe existenci literární zkratky.
Tahle kniha není dobrá po žádné stránce - ani děj, ani postavy, ani zápletka, ani autenticita časoprostoru... Ne.

07.04.2018 odpad!

Knížka založená na článcích, které vycházeli v reflexu v létě 2015. Autorka "podstoupila" pokus během něhož měsíc randila, každý den jiný muž, některé znala, jiné viděla poprvé. Trochu recese, trochu zvědavost. Celá kniha stojí nejen na výčtu mužů, s nimiž byla autorka na rande, ale i na určité sociální sondě - jak se chovají čeští muži? jak si vedou v porovnání s cizinci? V čem se liší namlouvací přístupy? A samozřejmě všechno reflektuje autorka i svými pocity - jakožto nezadaná 38letá žena přirozeně přemýšlí o tom, jak tedy vlastně vypadá ten ideální partner.
Kniha je oddechová. Nemá za úkol dosáhnout nějakého hlubokého osvícení, ale je zábavná, čtivá, s několika zajímavými postřehy a zkrátka ideální na pár letních večerů.

14.07.2016 4 z 5

Moje město Otázka Moje město Otázka Ilona Borská

Malá knížečka o malé metropoli v srdci Evropy. Ze začátku jsem z ní byla naprosto nadšená - ačkoliv částečně průvodce Prahou, zaměřovala se na méně známé příběhy, historky, zajímavosti. Bohužel ke konci už trochu ztrácela sílu a poslední kapitoly působily tuctově a běžně. Ale i tak stojí za přečtení.

13.07.2016 3 z 5

Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Hana Parkánová-Whitton

Relativně čtivé, ale pokud máte alespoň základní přehled o české historii, tak se nebudete stačit divit, jak autorka smíchala události, postavy, situace... Druhá kniha, kterou jsem od autorky zkusila, tentokrát jsem to zvládla vůbec dočíst, ale je na tom cítit masová produkce na právě populární vlně historických románů, kdy ale nějaký hlubší přehled a seznámení se s tématikou neproběhlo.

17.08.2018 2 z 5

Poslední císař Karel Rakouský Poslední císař Karel Rakouský Jean Sévillia

Skvěle napsaná kniha přibližující osudu posledního českého krále a rakouského císaře Karla I. Velká část knihy, logicky, vykresluje události 1. světové války, ale z Karlova pohledu, což z válečného konfliktu dělá úplně jinou záležitost. Úchvatně jsou vykresleny Karlovy postoje k celé situaci, jeho touhy, jak změnit svou říši a prostřednictvím této osobnosti je čtenář seznámen s posledními momenty existence monarchie.

25.04.2018 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kniha je skvělá, lehká, oddechová a zábavná. U některých článků jsem se opravdu hodně bavila. Ke konci už mi začínalo cosi skřípat a zpětně, skoro s půlročním odstupem úplně nevím, co si vlastně o autorce a jejích textech myslet. Ale zábava na dlouhé zimní večery to byla dobrá.

24.05.2017 4 z 5