Moje město Otázka

Moje město Otázka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4949/bmid_moje-mesto-otazka-Nrk-4949.jpg 4 9 3

Vlastivědné eseje o Praze. Zbeletrizované vyprávění především o dějinách Prahy je rozděleno do kapitol podle časové posloupnosti. V knize se tedy objevují nové zajímavé informace jak z historie tak ze současnosti města Prahy.

jerabora
13.07.2016 3 z 5

Malá knížečka o malé metropoli v srdci Evropy. Ze začátku jsem z ní byla naprosto nadšená - ačkoliv částečně průvodce Prahou, zaměřovala se na méně známé příběhy, historky, zajímavosti. Bohužel ke konci už trochu ztrácela sílu a poslední kapitoly působily tuctově a běžně. Ale i tak stojí za přečtení.

AltaMari
06.05.2016 5 z 5

Krásná, a asi málo známá (nebo opomíjená) kniha. Krátké, čtivé kapitolky, které vyprávějí střípky z dějin Prahy. Je z nich vidět, že autorka město miluje. V dnešní době severských detektivek, kuchařek a blogů - příjemné pohlazení :o)).

WEIL
06.10.2011

Vlastivědou k poznání vlasti.
Těchto knih je hodně, jejich podstata by měla být podobná a záleží komu je určená - začátečníkům, středně pokročilým, či pokročilým a těm dalším, co se už specializují na něco hodně konkrétního.