jengibre jengibre komentáře u knih

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Díky krátkým kapitolám a ději, který měl spád, se kniha četla moc dobře. Podle anotace jsem však čekala něco, z čeho bude mrazit v zádech a to se mi nedostalo. Postava Tuesday je až moc nereálná. Sedmnáctiletá dívka z ulice běžně nemívá takovéto „super schopnosti“. Prostě jsem ji autorovi tak nějak nevěřila a děj mi připadal přehnaný a svým způsobem naivní. Možná je chyba ve mně, že jsem nedokázala brát příběh s jistou nadsázkou, ale nemohu si pomoct a víc jak 3* nedám.

22.05.2018 3 z 5

Kontaktní rodičovství Kontaktní rodičovství William Sears

Knížka poskytující základní principy kontaktního rodičovství, která nikomu nic nevnucuje. Některé kapitoly jsou podle mě zbytečně natažené - jasné věci, které by se daly vyjádřit několika málo větami, jsou popsány rozsáhle, což mě nutilo místy přeskakovat. Za toto snižuji své hodnocení. Přesto jsem ráda, že jsem knihu četla, pomohla mi upevnit nebo ujasnit si názory v určitých oblastech.

22.05.2018 3 z 5

Reinkarnace, úvod do vědy o putování duší Reinkarnace, úvod do vědy o putování duší Ronald Zürrer

Velmi čtivě, stručně a srozumitelně podané hlavní zákonitosti reinkarnace. Kniha vhodná pro každého, kdo chce získat základní informace o tématu.

22.05.2018 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Čtenář se dostává hlouběji do děje a seznamuje se s více detaily. Kniha je mnohem více sugestivní než první díl, díky čemuž jsem během čtení začala hluboce opovrhovat Victoriiným otcem i dalšími zápornými postavami a svým způsobem si našla cestu k Victorii. Ke konci jakoby se však objevily určité nelogické části, které mi nedávaly smysl. Snad budou vysvětleny v závěrečném díle.

21.05.2018 3 z 5

Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla Paulo Coelho

Úžasná knížečka plná moudrých myšlenek, které dokážou povzbudit a přivést k zamyšlení. Co víc napsat? Coelho prostě umí.

16.05.2018 4 z 5

Noční let Noční let Antoine de Saint-Exupéry

Exupéry bohužel asi není úplně můj šálek kávy - jeho styl psaní mi tak nějak nesedí. Každopádně za nějaký čas se k němu pokusím vrátit a přečíst od něj něco dalšího. Možná to ve mně zanechá hlubší dojem, než právě Noční let.

11.05.2018 3 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Očekávala jsem spíše průměrnou knihu pro náctileté, ale dostala jsem mnohem víc, včetně mnoha slz, které ukáply na závěr. Pokud jde o mě, mohla bych se Sam prožívat další a další pátky a nezačala bych se nudit. Téma časové smyčky mám ráda, navíc je kniha psána velmi čtivým způsobem, takže za mě rozhodně palec nahoru.

11.05.2018 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Naprosto průměrný román, který dosáhl takové obliby a úspěchu jen kvůli tomu, že vyšel v době, kdy bylo téma upírů a vlkodlaků velmi moderní. Já sama jako velká milovnice upírů jsem si ho tenkrát samozřejmě také nemohla nechat ujít. Musím však říci, že čtení ve mně nic nezanechalo. Navíc hlavní hrdinka Bella mi nebyla úplně sympatická.

09.05.2018 2 z 5

Život nanečisto Život nanečisto Barbara Nesvadbová

Mnohem vydařenější než Bestiář, který jsem od autorky četla jako první. Děj mě zaujal a dokonce hlavní hrdinka mě tentokrát bavila a fandila jsem jí.

09.05.2018